حوادث و سوانح جاده ها
در این وبلاگ از حوادث ترافیکی جاده ها و شهرها دیدن فرمایید.لطفا نظر ات خود را مرقوم نمایید . متشکرم 
قالب وبلاگ
رئیس پلیس راه کشور گفت: در تصادفات روز گذشته 40 تن کشته شدند.
سرهنگ مهماندار در گفتگو  با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران گفت:‌ روز گذشته 29 فقره تصادف فوتی رخ داده که طی این 29 فقره 40 تن کشته شدند.
وی در ادامه به وضعیت ترافیکی در محورهای مختلف اشاره و خاطر نشان کرد: در محور چالوس به سمت کرج نیمه سنگین، هراز به سمت تهران نیمه سنگین، رشت به قزوین نیمه سنگین و محور رشت لاهیجان ترافیک نیمه سنگین است.
سرهنگ مهماندار بیان کرد: قطعا حجم سفرها و ترافیک ها در محور های مذکور با توجه به روزهای پایانی سال در رفت و برگشت پر تراکم است.
وی خاطر نشان کرد: امروز خوشبختانه حادثه خاصی رخ نداده است.
[ جمعه بیست و چهارم شهریور ۱۳۹۱ ] [ 19:10 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]
تصادف در محور کازرون - بوشهر سه کشته برجای گذاشت.
کارشناس پلیس راه کازرون گفت: در این سانحه که امروز بر اثر برخورد 2 خودروی سواری پژو 405 در حوالی روستای انارستان کازرون رخ داد ، سه سرنشین خودرویی که به سمت کازرون در حرکت بودند کشته و 2 نفر دیگر مصدوم شدند.
سروان نصرالله انصاری علت این سانحه را سبقت غیر مجاز و انحراف به چپ خودروی پژویی که به سمت بوشهر در حرکت بود اعلام کرد.
[ جمعه بیست و چهارم شهریور ۱۳۹۱ ] [ 19:9 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]
رئیس مرکز کنترل راه های کشور گفت: بامداد امروز پس از انحراف به چپ سواری پراید و برخورد با اتوبوس اسکانیا منحرف و از عقب به زیر کامیون رفت و پراید دچار حریق که در نهایت 9 تن از سواری پراید کشته شدند.

سرهنگ سلبی در گفتگو  با اعلام خبر فوق افزود: بامداد امروز پس از انحراف به چپ سواری پراید و برخورد آن با اتوبوس اسکانیا منحرف و از راست سواری پراید به زیر کامیون و دچار حریق شد که در نهایت در این حادثه 9 تن کشته شدند.
لازم به ذکر است در سواری پراید 9 تن بودند که هر 9 تن آن کشته شدند.
وی ادامه داد: این حادثه ساعت 5 و 35 دقیقه بامداد در استان گلستان پلیس راه جنگل گلستان در محدوده این محور رخ داد.
* این بار وانت پیکان حادثه آفرین شد
سرهنگ سلبی در ادامه به حادثه ای دیگر اشاره کرد و گفت: در استان خراسان جنوبی محور بیرجند- زاهدان کیلومتر 36 پس از تخطی از سرعت مطمئنه از سوی وانت پیکان به سواری پیکان برخورد که در این حادثه 1 تن کشته و 4 تن مجروح شدند.
* روزهای حادثه آفرینی پژو همچنان ادامه دارد
رئیس پلیس کنترل راه های کشور اذعان کرد: در پلیس راه قم- تهران محور قم- جعفریه  پس از تجاوز به چپ سواری پژو405 با تاکسی پراید برخورد که طی این حادثه 5 تن مجروح شدند، این حادثه روز گذشته رخ داده است.

* کامیون، مقصر تصادف روز گذشته

سرهنگ سلبی در ادامه به حادثه ای دیگر اشاره کرد و اظهار داشت: در استان مرکزی حوزه پلیس راه اراک پس از انحراف به چپ کامیون به سواری پراید برخورد که در این تصادف 3 تن کشته شدند.
* 5 مجروح قربانی تجاوز به چپ شد
وی گفت: ساعت 9:20 دقیقه دیروز در استان گلستان محور فرعی خط نو کیلومتر 2، پس از انحراف به چپ وانت نیسان و برخورد با سواری پیکان منجر به مجروح شدن 5 تن شد.
سرهنگ سلبی خاطرنشان کرد: در 24 ساعت گذشته 37 درصد تصادفات مربوط به عدم توجه به جلو و خواب آلودگی و بالغ بر 20 درصد انحراف به  چپ است
[ جمعه بیست و چهارم شهریور ۱۳۹۱ ] [ 19:7 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]

برابرآمار به دست آمده به طور ميانگين روزانه 681 هزار خودرو و سالانه 248 ميليون خودرو در جاده هاي استان البرز تردد مي کنند.

به گزارش پايگاه خبري پليس، امير« احمد علي گودرزي»فرمانده انتظامي استان البرز با اشاره مو قعيت حساس و ويژه جاده هاي استان البرز گفت:استان البرز به منزله دروازه ورودي ازغرب کشوربه پايتخت وهمچنين جاده هاي آن اتصال دهنده چندين استان به يک ديگر مي باشد از همين رو کنتر ل نظم ترافيکي و امنيت جاده ها ي اين استان از اهميت وحساسيت خاصي برخوردار است.

وي افزود:اين استان داراي75 کيلومتر آزادراه،238 کيلومتر بزرگراه و راه اصلي،439 کيلومتر راه فرعي پرتردد و حادثه خيز و554 کيلومتر جاده آسفالته روستايي مي باشدو برابرآمار به دست آمده به طور ميانگين روزانه 681 هزار خودرو و سالانه 248 ميليون خودرو در جاده هاي استان البرز تردد مي کنند.

 امير گودرزي گفت:در طول 5 ماهه اول سال جاري تعداد 220 هزار و 535 تخلف توسط پليس راه استان البرز ثبت شده است که از اين تعداد 21 هزار و 42 تخلف توسط دوربين هاي سرعت سنج به ثبت رسيده است.

وي افزود: در طول اين مدت زمان تعداد 2 هزار و 988 راننده متخلف علاوه بر جريمه به دادگاه معرفي و تعداد 4 هزار و 449 دستگاه خودرو متخلف توقيف و روانه پارکينگ شدند.

گودرزي با اشاره به افزايش تردد خودرودر جاده هاي استان البرزاظهار داشت: در سال جاري با توجه به افزايش 11 درصدي تردد خودرو نسبت به زمان مشابه در سال گذشته خوشبختانه در سايه تلاش شبانه روزي وزحمات بي دريغ کارکنان خدوم پليس راه تلفات جاده اي اين استان کاهش 21 درصدي داشته است. 

وي در پايان گفت:پليس راه استان البرزبا توجه به کاهش تلفات جاده اي و برابر اعلام سازمان حمل و نقل و به استناد پزشک قانوني موفق به کسب رتبه دوم کشوري در اين خصوص شده است.
[ جمعه بیست و چهارم شهریور ۱۳۹۱ ] [ 18:55 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]

                  برخورد سواري پرايد با اتوبوس در محور "گاليكش" به جنگل گلستان 9 قرباني گرفت.

به گزارش پايگاه خبري پليس، ساعت پنج و 35 دقيقه بامداد امروز تصادف خونين و مرگبار در محور گاليكش به جنگل گلستان به وقوع پيوست.

اين گزارش حاكيست در اين حادثه سواري پرايد به شدت به يكدستگاه اتوبوس برخورد كه منجر به مرگ راننده و 8 سرنشين خودرو شد.

رئيس پليس راه فرماندهي انتظامي گلستان در بازديد از صحنه تصادف علت آنرا بي مبالاتي راننده پرايد، ناشي از خستگي و خواب آلودگي و تجاوز به چپ تشخيص داد.

سرهنگ "علي اصغر مهري" با ابراز تأسف از وقوع اين حادثه از رانندگان خواست به منظور رفع خستگي حتماً وسيله نقليه خود را در مكاني مطمئن پارك كرده و پس از رفع خستگي به مسير خود ادامه دهند.

وي با تأكيد بر خودداري از هرگوهنه عجله شتاب هنگام رانندگي از رانندگان خواست بر اثر يك لحظه غفلت جان خود و همراهان بيگناه خود را به خطر نيندازند.
[ جمعه بیست و چهارم شهریور ۱۳۹۱ ] [ 18:41 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]

  رئيس پليس راهنمايي و رانندگي استان البرز با اشاره به کاهش 9 درصدي تخلفات حادثه ساز در معابر اين استان از افزايش 30 درصدي اعمال قانون در رابطه با رانندگان متخلف از سوي ماموران اين پليس خبر داد .

به گزارش پايگاه خبري پليس ، سرهنگ کمالوند با اعلام اين خبر گفت : در 5 ماهه سال جاري با کاهش 12 درصدي کشته شدگان تصادفات رانندگي در استان البرز مواجه بوديم که اين امر نشان از افزايش فرهنگ ترافيک در رانندگان و جديت و توان پليس در کنترل راهها و اعمال قانون مي باشد .

وي افزود : در اين مدت در خصوص 53 هزار و 341 خودرو متخلف اعمال قانون شد و در اجراي اين طرح با تخلفات حادثه سازي مانند عدم استفاده ازكمربند ايمني ، سرعت و سبقت غيرمجاز و استفاده ازتلفن همراه درحين رانندگي ، مظاهر علني فساد ، دودي کردن شيشه ها و حمل حيوانات نيز برخورد قانوني شد.
[ چهارشنبه بیست و دوم شهریور ۱۳۹۱ ] [ 14:51 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]
رئیس مرکز کنترل راههای کشور گفت:‌شب گذشته براثر واژگونی تریلر 3تن کشته شدند.

سرهنگ سلبی با اعلام این خبر افزود:‌ در استان لرستان پلیس راه بروجرد در محور بروجرد – آبسرد کیلومتر 80در ساعت 23:30 پس از واژگونی تریلر 3تن کشته شدند که علت این حادثه عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه از سوی راننده بود.

*حادثه تلخ پژوهای 405 در روز گذشته
وی در ادامه به گزارش دیگری اذعان کرد:‌ دراستان فارس محور فرعی تنگه چوگان کیلومتر 17پلیس راه قائمیه بین 2دستگاه پژو 405 حادثه ای رخ داد که در این حادثه 3کشته و 4مجروح به جای گذاشت.

وی علت حادثه را اینگونه بیان کرد و گفت:‌ علت حادثه آفرینی تجاوز به چپ یکی از خودروهای پژو405 بود.

*واژگونی نیسان کشته و مجروح برجای گذاشت

سرهنگ سلبی در ادامه حادثه ای دیگر اشاره کرد و اظهار داشت:‌در شهرستان الیگودرز در محور روستایی وانت نیسان واژگون شد و منجر به کشته شدن 2تن و 4مجروح شد. علت این حادثه تخطی از سرعت مطمئنه بود.

*برخورد پژو با شئی ثابت جان 4تن را گرفت

رئیس مرکز کنترل راههای کشور خاطرنشان کرد:‌ در استان فارس پلیس راه نجف آباد در محور آزاد راه شهید کافی کیلومتر 13 پس از برخورد پژو با شیئی ثابت تیر چراغ برق 4تن کشته و 1 تن مجروح شد که علت اصلی این حادثه عدم توجه به جلو از سوی راننده گزارش شده است.
[ چهارشنبه بیست و دوم شهریور ۱۳۹۱ ] [ 14:50 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]
عضویت در گروه اینترنتی منصور قیامت

[ چهارشنبه بیست و دوم شهریور ۱۳۹۱ ] [ 1:23 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]

راکب موتورسیکلت کـه پس از برخورد بـا خودروی آردی 10 متر پـرتاب شده بودند جـان سالم به در برد. ستوان یکم اقتداری فرمانده انتظامی لشت نشاء گفت: در این سانحه رانندگی که براثر بی توجهی راننده خودروی آر.دی و دور زدن ناگهانی مقابل جایگاه سی . ان . جی در بخش لشت نشاء رشت روی داد موتورسیکلتی که از مقـابل در حرکت بود با خودرو برخورد کرد و راکب آن به چندین متر دورتر از محل سانحه پرتاب شد. ترک نشین وی نیز به شدت مجروح شد و هم اکنون هر 2 مجروح در بیمارستان پو رسینای رشت بستری هستند. ستوان یکم اقتداری فرمانده انتظامی لشت نشاء گفت: پس از این حـادثـه راننده خودروی آر. دی خود را به پاسگاه پلیس معرفی کرد.

[ چهارشنبه بیست و دوم شهریور ۱۳۹۱ ] [ 1:17 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]

این پیکان تاکسی با وجود ایرادات فنی‌ای که داشت برگه معاینه فنی گرفته بود.

انفجار یک تاکسی در صفادشت 6 تن را به کام مرگ تلخی فرو برد.کارشناسان اعتقاد دارند این پیکان تاکسی با وجود ایرادات فنی‌ای که داشت برگه معاینه فنی گرفته بود.


 نزدیک به ساعت 22 شامگاه پنجشنبه 9 شهریورماه صدای انفجار تاکسی مرگ جاده حصار- 30 کیلومتری صفادشت را لرزاند. شعله‌های آتش، پیکان واژگون شده را در خود بلعیده بود و 6 سرنشین گرفتار در خودرو زنده زنده سوختند. تنها راننده تاکسی به کمک رهگذران از شعله‌های مرگبار آتش بیرون کشیده شد. اما بخت با وی نیز یار نبود و بعد از چند ساعت وی نیز به دلیل شدت سوختگی و وخامت جراحات جان خود را از دست داد.
برادر عیسی سیدی یکی از جان باختگان این حادثه تلخ به شوک گفت: عیسی موقع برگشت از کار روزانه غروب پنجشنبه گذشته از کرج سوار تاکسی می‌شود که در 30 کیلومتری صفادشت بعد از برخورد تاکسی با دو درخت و انفجار آن در دم جان خود را از دست می‌دهد.
وی در ادامه افزود: عیسی آخرین لحظات پیش از حادثه با گوشی همراه خود با دخترش حرف می‌زد که این اتفاق رخ می‌دهد.
سید حمید و سیده فرزانه از دیگر سرنشینان نگون بخت تاکسی مرگ هستند که متأسفانه در این تصادف دهشتناک در دم جان خود را از دست دادند.

 سید حمید که دانشجوی رشته ریاضی بود به همراه خواهرش سیده فرزانه برای خرید کتاب به مرکز شهر کرج مراجعه کرده بودند که زمان برگشت دچار این حادثه تلخ شدند.

حمید و فرزانه 19 و 18 سال سن داشتند که در شعله‌های آتش سوختند. فرزانه قرار بود همزمان با بازگشایی سال تحصیلی جدید به دانشگاه برود که به این آرزویش نرسید.
به گفته کارشناس صحنه تصادف نقص فنی خودرو و استفاده از کپسول LPG برای تأمین سوخت عامل اصلی این حادثه است.
آتش‌نشان فرهادی که خود در صحنه حادثه حضور داشت در گفت‌وگو با شوک گفت: واژگونی پیکان تاکسی باعث شد سرنشینان گرفتار در آن نتوانند از خودرو پیاده شوند. علاوه بر آن آتش‌سوزی همزمان نیز اجازه نداد که زنده بمانند.
وی معاینه فنی خودرو که قاعدتاً باید زیر نظر سازمان تاکسیرانی باشد را عامل اصلی تصادف پیکان تاکسی اعلام کرد و افزود: چرا بابد با وجود نقص فنی این تاکسی دارای معاینه فنی باشد؟!
گزارش شوک می‌افزاید: دو سرنشین دیگر این تاکسی مرگ از کارگران افغان بودند که در دام شعله‌های آتش گرفتار شدند. اجساد این دو کارگر که در زمان برگشت به خانه طعمه این حادثه تلخ شده‌اند در قبرستان بی بی‌سکینه و مابقی اجساد نیز در امامزاده حمزه در حوالی صفادشت به خاک سپرده شدند.
خانواده جان‌باختگان از مسئولان خواستار رسیدگی به عامل اصلی این حادثه شدند آنها سازمان تاکسیرانی و معاینه فنی را مقصر اصلی می‌دانند.
[ چهارشنبه بیست و دوم شهریور ۱۳۹۱ ] [ 1:11 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]


بی احتیاطی راننده جرثقیل در هدایت و کنترل آن در سعادت آباد خسارت سنگین مالی بر جا گذاشت.

نمایش اسلاید
علت این حادثه بی احتیاطی راننده جرثقیل در کنترل آن بود که باعث مصدومیت وی نیز شد


این حادثه در ساعت 12:55 یکشنبه به ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی تهران اطلاع داده شد که بلافاصله آتش نشانان ایستگاه 58 و گروه نجات 3 سازمان به محل حادثه در سعادت آباد، میدان سرو اعزام شدند.

به گفته محمد دیبا فرمانده این عملیات؛ یک دستگاه جرثقیل 35 تنی به هنگام کار و جابجائی بار واژگون شده و بوم آن که کاملاً باز بود پس از برخورد با ساختمان مجاور و تخریب بخشی از دیواره ساختمان و سیم های برق، روی چند خودرو که در محل متوقف شده بودند واژگون شد و خسارت بسیار زیادی را به آنها وارد کرد. پس از این جرثقیل بزرگتری برای انتقال و آزاد سازی جرثقیل معلق به این محل فرستاده شد و آتش نشانان با رعایت کامل نکات ایمنی جرثقیل را به حال تعادل بازگرداندند.

دیبا گفت: علت این حادثه بی احتیاطی راننده جرثقیل در کنترل آن بود که باعث مصدومیت وی نیز شد.

[ چهارشنبه بیست و دوم شهریور ۱۳۹۱ ] [ 1:8 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]

جانشین پلیس راه کشور از کنترل جاده های کشور و آمادگی نیروهای پلیس راه برای تعطیلات آخر هفته خبر داد.

سرهنگ پرویز سیاح البرزی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی پانا بیان کرد: در تعطیلات آخر هفته و با توجه به پایان تعطیلات تابستان پیش بینی می شود که طی سه روز آینده شاهد بار ترافیکی در جاده های کشور باشیم.

وی ادامه داد: در طول این ایام جاده ها و مسیرهای پرتردد کشور به شکل ویژه ای کنترل می شود و  پلیس راه کشور تمهیدات ویژه ای برای کنترل ترافیک راه های مواصلاتی کشور در تعطیلات پیش رو در نظر دارد.

جانشین پلیس راه کشور  افزود: محدودیت های ترافیکی همچون دیگر ایام تعطیلات خواهد بود و بیشترین محدودیت های در جاده های شمالی کشور  و منتهی به تهران صورت می گیرد و  محورهای چالوس و هراز در روز جمعه یکطرفه خواهند بود.

وی تاکید کرد: به منظور افزایش ایمنی سفرها و جاده های کشور، پلیس با کوچکترین تخلف رانندگی مقابله  می کند و  چنانچه سرعت خودرویی از حد مجاز  بیشتر شود، قطعا متوقف خواهد شد. لذا رانندگان در مواردی همچون انحراف به چپ، سبقت غیر اصولی و سرعت غیر مجاز در انتظار برخورد پلیس راه باشند.
[ چهارشنبه بیست و دوم شهریور ۱۳۹۱ ] [ 1:4 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]
رئيس پليس راهنمايي و رانندگي ايلام با اشاره به آغاز فعاليت بازرسان نامحسوس در سطح معابر و جاده هاي اين استان گفت:چشم هاي نامحسوس در طول شبانه روز ناظر بر رفتار رانندگان خواهد بود.
 
سرهنگ "محمد رسولي" گفت:بازرسان نامحسوس در اجراي تبصره 3 ماده 2 قانون جديد رسيدگي به تخلفات رانندگي از بين خود مردم انتخاب شده اند.
 
وي اضافه کرد: اين بازرسان به صورت نامحسوس نسبت به ثبت تخلفات حادثه سازي چون سرعت و سبقت غير مجاز، عبور از چراغ قرمز،عدم استفاده از کلاه و کمربند ايمني و... اقدام و با پليس همکاري مي کنند.
 
رئيس پليس راهنمايي و رانندگي ايلام خاطر نشان کرد:بازرسان نامحسوس از بين داوطلبان مورد اطمينان و آموزش ديده كه داراي مدرك تحصيلي كارشناسي هستند انتخاب و حكم ويژه وكارت شناسايي براي آن ها صادر شده است كه اين افراد وظيفه نظارت غير محسوس بر چگونگي اجراي قوانين ومقررات رانندگي را در معابر دورن وبرون شهري به عهده دارند.
 
سرهنگ رسولي عنوان داشت: كاهش معضلات ترافيكي و همچنين حفظ سرمايه گرانبها و گوهر ارزشمند عمر از مهمترين فوايد اجراي طرح كنترل نامحسوس ترافيك است.
 
وي جذب و بكار گيري بازرسان نامحسوس كنترل ترافيك، توسعه و ارتقاء انضباط اجتماعي ،فرهنگ صحيح رانندگي و ايمني ترافيك و بوجود آوردن فضاي نا امن براي متخلفاني كه دور از چشم پليس مقررات رانندگي را نقض مي نمايند را از جمله اهداف اين طرح خواند.
 
اين مقام مسئول اظهار داشت: بازرسان منتخب كنترل نامحسوس ترافيك در اجراي اين طرح بدون عكس العمل آشكار به هنگام تردد در معابر چنانچه شاهد تخلف رانندگي افراد باشند مشخصات وسيله نقليه ، زمان، مكان و نوع تخلف راننده را در دفترچه هاي مخصوص يادداشت و جهت اقدام قانوني در اختيار ماموران قرار خواهند داد.
 
سرهنگ" رسولي" در پايان با تاکيد بر اينکه چشمهاي نامحسوس بازرسان راهنمايي و رانندگي در هر زمان و  مكاني نظاره گر رفتار رانندگان است ، از مردم خواست به جهت حفظ سلامتي خود، قوانين و مقررات راهنمايي و رانندگي را جدي گرفته و با اجتناب از هرگونه تخلف حادثه ساز آرامش ، آسايش و ايمني خاطر را براي خود و ديگران به ارمغان بياورند.
[ سه شنبه بیست و یکم شهریور ۱۳۹۱ ] [ 16:19 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]

عصر روز گذشته توقف کامیون در حاشیه اتوبان آزادگان باعث واژگونی خودرو پراید شد.
سخنگوی سازمان آتش نشانی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران عنوان کرد: ساعت 17:45 دقیقه دیروز برخورد شدید 1 دستگاه پراید با کامیون پارک شده آتش نشانان ایستگاه 20 را به اتوبان آزادگان راهی کرد.
جلال ملکی در ادامه افزود: خودرو پراید کاملا واژگون شده بود ولی خوشبختانه به طور معجزه آسایی راننده پراید جان سالم از این تصادف به در برد.
وی خاطر نشان کرد: آتش نشانان سریعا برق خودرو را قطع کردند و پس از ایمن سازی سرنشین پراید را از داخل خودرو خارج کردند.
ملکی در پایان افزود: آتش نشانان جوان 29 ساله مصدوم را جهت مداوا تحویل تکنسینهای اورژانس دادند.
[ سه شنبه بیست و یکم شهریور ۱۳۹۱ ] [ 16:5 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]

رئیس اورژانس مشهد گفت: واژگونی یک دستگاه اتوبوس مسافربری در محور مشهد ـ تربت حیدریه صبح امروز 13مجروح به جای گذاشت.

دکتر محمدرضا مهری در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران مشهد با اعلام این مطلب گفت: در این حادثه که ساعت 7 صبح امروز به وقوع پیوست 13 نفر از مسافران مجروح شدند.

وی ادامه داد: مجروحین با هلیکوپتر و سه دستگاه اورژانس 115 به بیمارستان های امدادی و طالقانی مشهد منتقل شدند.

یادآور می شود: علت حادثه و خسارات آن در دست بررسی است و اطلاعات تکمیلی متعاقبا اعلام می شود.
[ سه شنبه بیست و یکم شهریور ۱۳۹۱ ] [ 16:5 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]
فرمانده انتظامی شهرستان نیشابور گفت: روز گذشته بر اثر برخورد سه دستگاه خودروی سواری در یکی از محورهای مواصلاتی این شهرستان هشت نفر کشته و زخمی شدند.
 

سرهنگ محمد‌حسین امیری با اعلام این خبر گفت : شب گذشته در پی اعلام به مرکز پلیس 110 مبنی بر یک فقره تصادف فوتی واقع در سه‌راهی سالاری عوامل گشت پاسگاه بلهرات برای بررسی به محل اعزام شدند.

وی افزود: پس از مراجعه ماموران مشخص شد که یک دستگاه سواری پژو‌آردی که در مسیر شرق به غرب به سمت نیشابور در حرکت بوده با یک دستگاه سواری سمند با سه نفر سرنشین برخورد و پس از این برخورد خودروی سمند به علت از دست‌دادن کنترل خود مجددا با یک دستگاه سواری پراید برخورد می‌کند.

این مقام مسئول اضافه کرد: در این حادثه سه نفر از سرنشینان سواری پراید با توجه به شدت جراحات در دم فوت کردند و شش نفر از سر‌نشینان خودروهای دیگر مصدوم و به بیمارستان منتقل شدند.

یادآور می شود علت تصادف انحراف به چپ از جانب سواری پراید اعلام شده است.
[ سه شنبه بیست و یکم شهریور ۱۳۹۱ ] [ 16:1 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]
حوادث طبیعی، حوادث شغلی و حتی عبور و مرور از خیابان ها گاهی موجب ایجاد ضایعات نخاعی می شود ولی بیشترین بار این بیماری بر اثر تصادف است.
دکتر حسن امامی رضوی در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت: کارهای زیادی از جمله ایمن سازی جاده ها و خودروها برای جلوگیری از ایجاد ضایعات نخاعی انجام شده است ولی هنوز رانندگی ها مناسب نیست که توجه به این مقوله و رانندگی کم خطر می تواند از ایجاد این ضایعات پیشگیری کند.
 
وی افزود: حوادث طبیعی و گاهی حتی عبور از خیابان هم موجب تصادف و ایجاد این ضایعه می شود ولی اگر مردم آگاهی داشته باشند که چگونه با این مقولات مواجه شوند از ایجاد این ضایعات تا حد زیادی جلوگیری خواهد شد.
 
دکتر امامی ضوی گفت: شبکه ملی تحقیقات ضایعات نخاعی از شبکه های فعال کشور است، این شبکه برای رسیدن به اهدافش برنامه ریزی کرده و در اسفندماه جشنواره پیشگیری از ضایعات نخاعی و کنگره آن را برگزار می کند.
 
معاون درمان خاطرنشان كرد: دومین جلسه هماهنگی برای این جشنواره و کنگره با حضور نمایندگان دستگاه های مسئول در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد ولی بیشتر از همه نقش رسانه ها در پیشگیری و فرهنگ سازی دراین خصوص اهمیت دارد.
[ سه شنبه بیست و یکم شهریور ۱۳۹۱ ] [ 15:58 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]
             روز گذشته بر اثر يک حادثه دلخراش رانندگي در خوي آذربايجان غربي يک نفر کشته و 12 نفر ديگر زخمي و روانه بيمارستان شدند.
  برابر اعلام مرکز فوريتهاي پليسي 110مبني بر يک مورد تصادف دلخراش رانندگي در محور خوي – حمزيان نرسيده به روستاي ديزج بلافاصله عوامل اين پليس به همراه گروههاي امدادي سريعا در محل حاضر شدند.
اين خبر حاکيست؛ پس از حضور ماموران مشخص شد يکدستگاه خودروي پرايد كه از سمت خوي به طرف قره ضياالدين در حال حركت بود با يك دستگاه خودروي پرايد ديگر برخورد و بر اثر اين حادثه دلخراش يک نفر در دم فوت و 12 نفر نفر ديگر مجروح و با کمک نيروهاي امدادي سريعا به بيمارستان منتقل شدند.
گفتني است؛ بر اساس اعلام کارشناسان پليس راه انحراف به چپ و خستگي و ناتواني راننده در كنترل خودروي پرايدي که از سمت خوي به طرف قره ضياءالدين در حال حركت بود مهمترين دليل اين حادثه ناگوار بوده است.
[ سه شنبه بیست و یکم شهریور ۱۳۹۱ ] [ 15:58 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]
خبرگزاری فارس: تصادف تریلی با پژو 5 کشته و زخمی برجای گذاشت
بعداز ظهر ديروز برخورديك دستگاه تريلي بايك دستگاه پژو405 درمحور زابل به زاهدان سيستان وبلوچستان 5كشته وزخمي برجا گذاشت .

بنابه گزارش پايگاه اطلاع رساني پليس،بنا به اعلام مركز فوريت هاي پليس 110 مبني بر يك فقره تصادف منجر به فوت در محور زابل به زاهدان بلافاصله ماموران جهت بررسي موضوع به محل مراجعه كردند .

ماموران در محل مشاهده كردند يك دستگاه تريلي بايك دستگاه خودروي پژو 405 به رانندگي رضا – ك و سرنشيني 4 نفر ديگر برخورد كرده است.

بنا براين گزارش، دراين حادثه راننده ويك نفرازسرنشينان خودرو پژوبه هويت ايرج -ع به علت شدت جراحات وارده در دم فوت و3نفرديگر ازسرنشينان خودرو پژونيز مصدوم كه جهت مداوا به بيمارستان منتقل شدند.

گفتني است ،علت حادثه ازسوي كارشناسان دردست بررسي است.

واما براي جلوگيري از اين حوادث تلخ وناگوار وبراي اينکه هرگز شاهد حوادثي ناگوار ، مشابه اين حادثه دلخراش نباشيم گفتن چند نكته لازم و ضروري است :

*براساس آمار پزشکي قانوني بيش از 70 درصد فوت‌شده‌ها به دليل نبستن کمربند بوده است پس بستن كمربند ايمني نه تنها در حفظ جان راننده مؤثر است بلكه در كاهش ضربه به سرنشين جلو نيز تأثير بسزايي دارد.

*بلافاصله پس از استقرار در خودرو ، كمربندايمني راببنديد چه بسا ممكن است حادثه همان لحظه در كمين ما باشد.

*با رعايت قوانين و مقررات رانندگي که از مهم ترين شاخص‌هاي توسعه‌يافتگي و نشانه فرهنگ بالاي ملي است آن را شتاب ، سرعت بالا وحرکات نامتعارف نقض نکنيم .
[ سه شنبه بیست و یکم شهریور ۱۳۹۱ ] [ 15:45 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]

 رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اعلام کرد در 24 ساعت گذشته، 425 نفر از مسافران تابستانی جاده ها و مسیرهای مواصلاتی سراسر کشور دچار سانحه شدند.

ˈمحمود مظفرˈ روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: در اجرای طرح امداد و نجات تابستانه جمعیت هلال احمر در سراسر کشور در 24 ساعت گذشته 111مورد عملیات امداد و نجات جاده ای برای نجات جان 425 حادثه دیده حوادث جاده ای و ترافیکی صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: در این حوادث 425 نفر از هموطنان در جاده ها و مسیرهای مواصلاتی سراسر کشور آسیب دیدند که با اقدامات فوری امدادرسانی از سوی امدادگران و نجاتگران 310 مستقر در پایگاه های امداد و نجات جاده ای و بین شهری هلال احمر 215 نفر از آنها که دچار جراحت و صدمات بیشتری بودند با استفاده از ست های نجات هیدرولیک و پنوماتیک جاده ای نجات یافتند.

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ادامه داد: پس از نجات جان افراد یاد شده از سوی امدادگران هلال احمر و نجاتگران در محل وقوع حوادث به 210 نفر از سانحه دیدگان و متاثرین از حادثه نیز خدمات حمایت های روانی واسکان و تغذیه اضطراری پس از حادثه ارائه شد.

به گفته مظفر از 215 مصدوم دارای جراحت حوادث یاد شده، 94 نفر از آنها با قید فوریت های امدادی به مراکز درمانی و بیمارستانی اعزام و116 نفر از آنها نیز در محل سانحه از سوی امدادگران درمان سرپایی شدند.

وی، وضعیت عمومی تمامی مصدومان را مساعد عنوان کرد.

این مقام مسئول در سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از مردم و مسافران تابستانی خواست درصورت قرار گرفتن در وضعیت های اضطراری عمومی و پیچیده انواع حوادث و سوانح جاده ای، دریایی و کوهستانی با شماره 147 ندای امداد سازمان امداد و نجات تماس بگیرند.
[ شنبه هجدهم شهریور ۱۳۹۱ ] [ 2:18 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]
توقيف خودرويي با سرعت 170 كيلومتر سرعت
يك دستگاه خودروي پرايد كه با سرعت 170 كيلومتر درساعت در محور نطنز_ بادرود در حركت بود توسط تيم كنترل سرعت پليس راه استان اصفهان توقيف شد.

به گزارش پايگاه خبري پليس، سرهنگ" علي نيكبخت" رييس پليس راه استان اصفهان صبح امروز در گفت و گو با اين پايگاه اظهار داشت: روز گذشته تيم كنترل سرعت پليس راه استان حين نظارت بر محور نطنز _ بادرود متوجه عبور يك دستگاه خودروي پرايد با سرعت مخاطره آميز 170 كيلومتر در ساعت شده كه بلا فاصله آن را متوقف كردند.

وي افزود: در اين خصوص خودرو توقيف و راننده آن جهت شركت در كلاس هاي آموزشي و هشداري و اخذ تعهد به پليس راه استان انتقال داده شد.

اين مقام مسئول عنوان داشت:براساس قانون جديد راهنمايي و رانندگي كساني كه مرتكب سرعت غير مجاز و مخاطره آميز شوند خودروي آنها توقيف شده و با 100 هزار تومان جريمه نقدي اعمال قانون مي شوند و 10 نمره منفي نيز به آنان اختصاص مي يابد.

رييس پليس راه استان اصفهان خاطر نشان كرد: استان اصفهان داراي بيشترين آزاد راه هاي كشور  است كه همين امر رانندگان را به انجام سرعت هاي زياد تحريك مي كند و باعث بروز حوادث ناگواري مي شود.

سرهنگ نيكبخت به رانندگاني كه قصد عبور از جاده هاي استان اصفهان را دارند توصيه كرد، به منظور جلويگري از بروز حوادث ناگوار هنگام رانندگي همواره استفاده از سرعت مطمئنه را سرلوحه كار خود قرار دهند.
[ جمعه هفدهم شهریور ۱۳۹۱ ] [ 19:41 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]
  وقوع 2 حادثه رانندگي در قزوين 3 کشته و 3 مجروح برجاي گذاشت.

 در نخستين سانحه روز گذشته در اتوبان "قزوين – زنجان" يک دستگاه کاميونت حين حرکت با 2 سرنشين يک دستگاه اتوبوس که در کنار آزادراه در حال تعويض لاستيک خودرو بودند ، برخورد کرد.

بر اساس اين گزارش در اين سانحه هر دو سرنشين 46 و 28 ساله اتوبوس ، بر اثر شدت جراحات ، در محل حادثه فوت کردند.

پليس علت تصادف را بي مبالاتي عابر پياده در ورود غير مجاز به آزاد راه و بي احتياطي راننده کاميونت در عدم توجه به جلو حين رانندگي اعلام کرد.

همچنين در سانحه ديگري، ديروز، يک دستگاه سواري پيکان با 4 سرنشين در جاده الموت غربي ، از مسير اصلي منحرف و به ته دره سقوط کرد.

در اين حادثه ، تمامي سرنشينان خودرو مجروح و به مراکز درماني منتقل شدند که يکي از آنها بر اثر شدت جراحات در بيمارستان جان سپرد.

شايان ذکر است پليس علت اين حادثه را بي احتياطي راننده پيکان در عدم توجه به جلو حين رانندگي اعلام کرد.
[ جمعه هفدهم شهریور ۱۳۹۱ ] [ 19:22 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]
رئیس مرکز کنترل راه های کشور از مجروح شدن 12 تبعه غیرقانونی افغان در تصادف محور زاهدان زابل خبر داد.
سرهنگ سلبی درگفتگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران گفت: در تصادف ساعت 10 دقیقه بامداد شب گذشته که در استان سیستان و بلوچستان محور زاهدان زابل رخ داد 12 تبعه غیرقانونی افغان براثر واژگونی پژو 405 به علت سرعت غیرمطمئنه ازسوی راننده مجروح شدند.
*درمحور سمنان دامغان رخ داد:
مجروح شدن 5 نفر براثر تغییر مسیر راننده پراید
رئیس مرکز کنترل راه های کشور گفت: درساعت 6:35 دقیقه بامداد روز گذشته در استان سمنان، محور سمنان دامغان کیلومتر 105 دو دستگاه پراید براثر تغییر مسیر ناگهانی یکی از رانندگان برخورد داشته که در این حادثه 5 نفر از هموطنان مجروح شدند.
*در محور سراوان رخ داد:
فوت و مجروح شدن 5نفر براثر سرعت غیرمجاز
سرهنگ سلبی ادامه داد: در استان سیستان و بلوچستان محور سراوان کیلومتر 105  سرنگونی سواری زانتیا منجر به فوت 2 نفر و مجروح شدن 3 نفره شده است که علت آن سرعت غیرمطمئنه و غیرمجازی اعلام شد.
[ جمعه هفدهم شهریور ۱۳۹۱ ] [ 2:7 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]
ر اثر برخورد سه دستگاه خودرو در شهرك صنعتي "كاوه" شهرستان ساوه استان مركزي ،2نفر كشته و 8 نفر ديگر مجروح شدند .

ساعت 23 شب گذشته در پي اعلام مركز فوريت هاي پليسي110 مبني بر حادثه تصادف رانندگي در  ورودي دوم شهر صنعتي کاوه شهرستان ساوه بلافاصله ماموران انتظامي پاسگاه شهر صنعتي كاوه و ماموران پليس راه ساوه–همدان جهت بررسي موضوع به صحنه حادثه اعزام شدند .

در بررسي هاي به عمل آمده  توسط ماموران مشخص شد يك دستگاه ميني بوس با يكدستگاه تريلر دانگ فنگ و يكدستگاه كاميون خاور برخورد كه بر اثر آن دو نفر از سرنشينان ميني بوس در دم فوت و راننده تريلر و راننده ميني بوس به همراه 6 نفر از سرنشينان ميني بوس مجروح و به بيمارستان انتقال داده شدند .

كارشناس پليس راه ساوه -تهران علت اين حادثه را بي احتياطي از جانب راننده ميني بوس بعلت عدم رعايت حق تقدم نسبت به هر دو وسيله ديگر اعلام كرد .
[ جمعه هفدهم شهریور ۱۳۹۱ ] [ 2:6 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]

راننده پژو 405 متوجه نشد چطور به موتور برخورد كرد، انگار در يك لحظه هر دو حواسشان پرت شده بود و اين باعث شد تا پژو از سمت راننده به موتور برخورد كند تا راننده موتور كنترلش را از دست داده و به زمين بيفتد،او اما به خاطر كم بودن سرعتش آسيب چنداني نديد و قبل از آن كه بخواهد بلند شود، راننده پژو به كمكش آمد و بدون آن كه بداند خودش مقصر بوده يا موتور سوار به سرعت از او معذرت‌خواهي و سعي كرد از سلامتش مطمئن شود و موتور سوار نيز توضيح داد، اتفاق خاصي برايش نيفتاده است.

در نهايت هر دو راننده با رفتار مناسب و اظهار تأسف از هم خداحافظي كردند و پيش از آمدن پليس رفتند. اين اتفاق نادر، يعني خداحافظي دو راننده بدون دعوا و زد و خورد با يكديگر در آبادان اتفاق افتاد.

مي‌دانيم اين نگاه كمتر در ميان هموطنان‌مان و بين رانندگان رايج است و به گفته كارشناسان يكي از دلايل ايجاد ترافيك‌هاي سنگين در شهرهاي بزرگ همين موضوع است.

البته ترافيك مسأله‌اي نيست كه تنها مختص به كشور ايران و شهر تهران باشد. دكتر غلامرضا لطيفي، عضو هيات علمي دانشگاه علامه و كارشناس حوزه شهري در اين مورد مي‌گويد: «با رشد شهرنشيني و زندگي در كلانشهرها ما ناگزير با پديده‌اي به نام ترافيك روبه‌رو مي‌شويم. اين مسأله را در تمام شهرهاي بزرگ دنيا نيز مي‌بينيم كه در ساعات شلوغي و زمان آغاز و پايان كار در شهر، ترافيك ايجاد مي‌شود. با بيشتر شدن جمعيت نيز اين ترافيك‌ها بيشتر مي‌شود.»

آمارها نشان مي‌دهد بيشترين‌ترين ميزان ترافيك بعد از تهران در مشهد و اصفهان به دليل جمعيت و توريستي بودن اين شهرها وجود دارد.

دورزدن‌هاي ناگهاني جلوي راننده ديگر، به طور كامل ايست نكردن مقابل فرعي‌ها، راه ندادن به رانندگان ديگر، رعايت نكردن حق عابرپياده و خيلي از كارهاي ديگر همگي بخشي از فرهنگ رانندگي در ايران است كه هنوز مسئولان از طريق قانون موفق به جلوگيري و رعايت آن از سوي مردم نشده‌اند.

لطيفي در اين باره مي‌گويد: «آنچه در ايران اين مشكل را بيشتر كرده و معضل ترافيك را به وجود آورده، فرهنگ رانندگي در ايران و بي‌توجهي به مقررات رانندگي است، بد رانندگي كردن افراد خود باعث سردرگمي و ايجاد گره‌هاي ترافيكي مي‌شود. كافي است برق يك چراغ قرمز ناگهان قطع شود در آن لحظه ديگر هيچ كدام از رانندگان در ايران حاضر نيستند به هم راه دهند و در اين شرايط طبيعي است كه ترافيك سنگين به وجود بيايد.»

البته كتمان نمي‌توان كرد كه با وضع قوانين سختگيرانه، شيوه رانندگي در كشورمان تغييرات قابل‌توجهي را در اين سال‌ها تجربه كرده است. شايد يكي از موفق‌ترين طرح‌هاي به اجرا درآمده در راهنمايي و رانندگي، همان رعايت قانون بستن كمربند ايمني بين مردم است كه تبديل به يك فرهنگ شده، به‌ طوري كه اين فرهنگ بجز در شهر تهران در ديگر شهرها و حتي شهرهاي كوچك ايران نيز رايج شده است.

اما با وجود اجراي اين‌گونه طرح‌ها، خيلي‌ها معتقدند كه مشکل رفتارهاي ترافيكي مردم در ايران با اتخاذ اين‌گونه راه‌حل‌ها به طور ريشه‌اي حل نمي‌شود.

در اين زمينه لطيفي معتقد است تمام طرح‌هايي كه در حال حاضر براي بهبود وضع ترافيك شهر تهران طراحي شده، همگي مُسكّن است و هيچ‌كدام راه‌حل اصلي براي حل مشكل ترافيك نيست و براي اين كار ما نياز به فرهنگسازي داريم.»

وضع قوانين جديد

«انگار راننده فراموش كرده خيابان دو لاين دارد و نمي تواند اين قدر لاين سبقت را اشغال کند.» اين را راننده ديگري كه در رديف رانندگان پشت‌سر يك خودرو پرايد در حال رانندگي هستند و نمي‌توانند از او جلو بزنند، مي‌گويد. بعد از حدود 20 دقيقه راننده انگار تازه متوجه ترافيك پشت‌سر خود شده و بدون اعتنا به بقيه با يك دست، كمي فرمان را به سمت ديگر مي گيرد تا بقيه بتوانند از كنارش رد شوند و با دست ديگر گوشي موبايلش را كه به نظر مي‌رسد در اين مدت در حال مكالمه با آن بود را در جاي خود مي‌گذارد و پس از مدتي سرعتش را زياد مي‌كند.

رعايت نكردن قوانين و حتي حقوق رانندگان ديگر، در حقيقت نقض حقوق شهروندي است و مسأله‌اي است كه راهنمايي و رانندگي نيز به فكر مقابله با آن افتاده به طوري كه امسال قوانين جديدي براي آن در نظر گرفته شده است و براي اجراي اين قوانين نيز از بازرسان نامحسوس استفاده مي‌شود.

در اين قانون علاوه بر بيشتر شدن ميزان جريمه براي تخلفات به جزئيات بيشتري در رعايت قوانين اشاره شده كه حتي به ريختن زباله در خيابان، كشيدن سيگار هنگام رانندگي، پرتاب ته سيگار از پنجره خودرو به بيرون و حتي ريختن آب دهان در خيابان نيز اشاره شده است. البته سرهنگ محمدرضا پرتوي، كارشناس راهنمايي و رانندگي معتقد است وضع قوانين به تنهايي نمي‌تواند جلوي اين رفتار و نقض حقوق شهروندي را بگيرد و بايد براي رايج‌شدن چنين مسأله‌اي فرهنگ‌سازي شود.

صبا صراف - جام‌جم

[ جمعه هفدهم شهریور ۱۳۹۱ ] [ 2:4 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]
جانشين انتظامي استان آذربايجان شرقي در جمع خبرنگاران استان اعلام كرد : مردم در ايام باقي مانده از تعطيلات در مسافرت ها عجله نكنند و با رعايت قوانين و مقررات سلامت خود و خانواده را به خطر نيندازند .

به گزارش پايگاه اطلاع رساني پليس ، سرهنگ" اسماعيل زاده " كه در جمع خبرنگاران حاضر در مراسم تجليل از خبر نگاران استان سخن مي گفت در تشريح خبر فوق گفت : تعجيل در رانندگي ممكن است مسافرت با انجام تفريح را به يك حادثه غير قابل جبران تبديل سازد و زندگي انسان را تباه سازد .

وي گفت : انجام مسافرت در ايام پر ترافيك دقت مضاعف در رانندگي مي طلبد و درصد بروز حادثه و تصادف در جاده هاي شلوغ بالا ميرود براي سالم ماندن در جاده هاي شلوغ بايد رانندگان حوصله بيشتري به خرج دهند و قوانين و مقررات را بيش از پيش رعايت كنند .

سرهنگ اسماعيل زاده انحراف به چپ ، تخطي از سرعت مجاز و خستگي و خواب آلودگي را مهمترين عامل بروز تصادفات دانست و گفت : رانندگاني كه در مسيرهاي طولاني رانندگي ميكنند براي رفع خستگي و برطرف شدن كسالت در فاصله هاي زماني 3 ساعته توقف و استراحت كنندو پس از تجديد قوا و برطرف شدن خستگي به مسير خود ادامه دهند .

جانشين انتظامي استان در خاتمه گفت : مسافران براي داشتن مسافرتي خوش به توصيه هاي پليس گوش دهند و همواره قوانين و مقررات را رعايت كنند تا در امان بمانند .
[ جمعه هفدهم شهریور ۱۳۹۱ ] [ 2:2 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]

 پليس مغرب اعلام كرد كه بر اثر تصادف يك اتوبوس مسافربري در جنوب اين كشور دستكم 42 نفر كشته شدند.

 به نقل از خبرگزاري فرانسه، اين سانحه بامداد امروز در جاده بين شهرهاي زاقورا و مراكش در جنوب مغرب رخ داده است.

پليس مغرب گفت: در اين سانحه دستكم 42 نفر كشته و 25 نفر مجروح شده اند كه كليه آنها اتباع مغرب هستند. در حال حاضر، ماموران تلاش مي كنند هويت قربانيان را مشخص كنند.

اتوبوس مسافربري به دلايل نامشخصي  در فاصله 100 كيلومتري شهر مراكش در استان حواض از جاده خارج و به داخل دره سقوط كرده است.

اين مرگبارترين سانحه جاده اي در مغرب محسوب مي شود

[ چهارشنبه پانزدهم شهریور ۱۳۹۱ ] [ 3:54 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]

حسن عباسي با بيان اينكه در پي اين حادثه 18 سرنشين ميني‌بوس مصدوم شدند گفت: عوامل اورژانس پس از حضور در محل 12 مصدوم شامل 8 مرد و 4 زن را پس از انجام اقدامات اوليه به بيمارستان حضرت رسول (ص) منتقل كردند.
مدير روابط عمومي اورژانس تهران از بروز حادثه براي يك ميني‌بوس حامل 18 سرنشين در جاده امامزاده داوود (ع) خبرداد.

حسن عباسي در گفت و گو با ايسنا، در تشريح جزئيات اين حادثه گفت: حوالي ساعت 15 روز گذشته خبر برخورد يك دستگاه ميني‌بوس فيات در محور امامزاده داوود (ع) به سامانه 115 اطلاع داده شد كه به دنبال آن 8 دستگاه آمبولانس به همراه يك دستگاه خودروي فرماندهي به محل حادثه اعزام شد.

مدير روابط عمومي اورژانس تهران ادامه داد: بنا بر اظهارات شاهدان حادثه اين ميني‌بوس در حال حركت از امامزاده داوود (ع) به سمت تهران بوده كه در كيلومتر 4 اين جاده ترمزش بريده و به كوه برخورد كرد.

وي با بيان اينكه در پي اين حادثه 18 سرنشين ميني‌بوس مصدوم شدند گفت: عوامل اورژانس پس از حضور در محل 12 مصدوم شامل 8 مرد و 4 زن را پس از انجام اقدامات اوليه به بيمارستان حضرت رسول (ص) منتقل كردند.

به گفته مدير روابط عمومي اورژانس تهران شش مسافر نيز به دليل آن كه نيازي به انتقال به بيمارستان نداشتند به شكل سرپايي توسط تكنيسين‌هاي اورژانس در محل مداوا شدند.

مدير روابط عمومي اورژانس تهران با بيان اينكه اين حادثه مورد فوتي نداشت، اظهار كرد: خوشبختانه در ميان مصدومان اين حادثه نيز مورد بدحالي گزارش نشده است.
[ چهارشنبه پانزدهم شهریور ۱۳۹۱ ] [ 2:27 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]


مقارن ساعت 21:30 شب ( یک شنبه ) در کیلومتر 10 محور ترانزیت بادرود-کاشان  بر اثر برخورد یک دستگاه خودروی سواری پژو به شماره  148ط 44 ایران 77 با تریلی حامل بار نئوپان به شماره ۷۹۲ع ۵۲ ایران ۷۳ متاسفانه 3 نفر از سرنشینان سواری پژو که همگی مرد بوده و بین 25 تا 43 سال سن داشتند  در دم جان باخته و یک نفر دیگر به علت شدت جراحات و وخیم بودن حالش توسط اورژانس 115 بادرود به بیمارستان شهید بهشتی کاشان انتقال یافت .

لازم به یادآوری است به سبب شدت تصادف ،نیروهای امداد ونجات  هلال احمر بادرود  به رغم کمترین امکانات و تجهیزات و ماموران نیروی انتظامی و پرسنل اورژانس 115 بادرود سرنشینان خودرو سواری را با تلاش بی وقفه از داخل ماشین خارج نمودند .

علت تصادف سرعت بالا و انحراف به چپ خودروی سواری پژو اعلام شده است .

به گفته یک مقام آگاه در نیروی انتظامی بادرود هر چهار سرنشین خودروی سواری متعلق به یک خانواده بوده  که به مقصد تهران در حرکت بودند .

خاطر نشان می شود علی رغم مکاتبات و پیگیری های مسوولان منطقه و شهرستان و استان اصفهان و همچنین تلاش های مستمر نمایندگان قبلی و فعلی مردم شهرستان نطنز  و بادرود و قمصر  در مجلس شورای اسلامی مبنی بر دوبانده کردن محور پرتردد بادرود-کاشان به طول 55 کیلومتر  تاکنون هیچگونه قدم مثبتی برداشته نشده و هر ماه و سال شاهد جان باختن شماری زیادی از هموطنانمان در این محور یاد شده هستیم .

                                            مطلب فوق از سایت  رسمی شهر بادرود کپی برداری شده

[ چهارشنبه پانزدهم شهریور ۱۳۹۱ ] [ 1:3 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]
برای چندمین بار شاهد تصادف وحشتناک دیگری در جاده یکطرفه و بد دامغان معلمان بودیم که چهار معلم جوان دامغانی را به کام مرگ فرستاد.
چرا مسئولان به این منطقه توجه ندارند؟


 
 
فرستنده: سید مرتضی ملک جعفریان ـ دامغان

[ سه شنبه چهاردهم شهریور ۱۳۹۱ ] [ 15:50 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

هر که نفسي را از مرگ نجات دهد مانند آن است که همه مردم را حيات بخشيده است. "قرآن کريم"

اینجانب تکنسین فوریت های پزشکی شاغل در اورژانس 115 بوده و هدفم از ایجاد این وبلاگ اطلاع رسانی مناسب و کمک به کاهش آمار تصادفات و سوانح و همچنین طرز برخورد و مقابله با انواع حوادث و سوانح میباشد . با امید به اینکه با آگاهی بیشتر شاهد کاهش آمار تصادفات و سوانح باشیم . انشاالله ( محمودرضامدرسی )
لینک دوستان
امکانات وب