X
تبلیغات
حوادث و سوانح جاده ها
حوادث و سوانح جاده ها
در این وبلاگ از حوادث ترافیکی جاده ها و شهرها دیدن فرمایید.لطفا نظر ات خود را مرقوم نمایید . متشکرم 
قالب وبلاگ
/ سرعت غیر مجاز علت وقوع حادثه
فرمانده پلیس راه شرق استان تهران گفت: خودروی وزیر راه و شهرسازی صبح امروز به علت سرعت غیر مجاز دچار حادثه شد و سرنشینان آن به بیمارستان منتقل شدند.

سرهنگ کورانی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: خودرو حامل وزیر راه و شهرسازی که صبح امروز پنج شنبه قصد بازدید از پروژه های مسکن مهر شهرستان فیروزکوه را داشت در جاده دماوند به علت تخطی از سرعت مجاز و عدم توانایی کنترل وسیله نقلیه دچار سانحه شد.

وی افزود: بلافاصله وزیر و سایر سرنشینان خودرو توسط عوامل امدادی به بیمارستان منتقل شدند.

سرهنگ کورانی ادامه داد: اخبار منتشره در مورد ترکیدگی لاستیک خودرو صحت ندارد و در بررسی صحنه تصادف خط ترمز چند ده متری خودرو حامل وزیر مشاهده می شود. ضمن اینکه خودرو هیچ گونه نقص فنی نداشته است و کارشناسان با بررسی صحنه سرعت غیر مجاز و عدم توانایی کنترل خودرو را علت اصلی وقوع این حادثه اعلام کردند.

[ جمعه سیزدهم مرداد 1391 ] [ 2:27 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]
نجات جان 21 نفر از مرگ حتمی ambulance-logoمدیرمرکز فوریتهای پزشکی شهرستان اصفهان گفت: کارشناسان اورژانس 115 شهرستان اصفهان در سه ماهه‌ی نخست سال جاری موفق شدند در 21 مورد عملیات احیا، جان بیمار یا مصدوم را از مرگ حتمی نجات دهند.

به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان اصفهان، مدیر این مرکز در شهرستان اصفهان گفت: در سه ماهه‌ی نخست سال جاری، تعداد 147 هزار و 536 تماس تلفنی از سوی امدادخواهان با اتاق فرمان فوریتهای پزشکی شهرستان اصفهان برقرار شد که از این تعداد، 18 هزار و 559 تماس منجر به انجام ماموریت از سوی کارشناسان اورژانس 115 شده است.

دکتر حمیدرضا نیک‌نام با اشاره به اینکه تعداد کل ماموریتهای انجام شده در این مدت نسبت به مدت مشابه سال قبل، سه درصد افزایش یافته است، افزود: درسه ماه ابتدای امسال، 5 هزار و 672 ماموریت تصادفی و 12 هزار و 887 ماموریت غیرتصادفی اورژانسی در اصفهان انجام شد که بر این اساس حوادث رانندگی، 56/30 درصد از کل ماموریتهای این شهرستان را به خود اختصاص داده است.

وی تصریح کرد: تکنسینهای فوریتهای پزشکی شهرستان اصفهان در بهار امسال، موفق شدند 14 مورد زایمان اورژانسی زنان باردار و 21 مورد احیای موفق را به نام خود ثبت کنند.

دکتر نیک‌نام با اشاره به انجام سه مورد عملیات امداد هوایی از سوی مرکز فوریتهای پزشکی شهرستان، خاطرنشان کرد: در سه ماهه‌ی نخست سال جاری 47 حادثه‌ی ویژه‌ی اورژانسی در شهرستان اصفهان رخ داد که 19 مورد از آنها مربوط به حوادث رانندگی بوده است.

مدیر مرکز فوریتهای پزشکی شهرستان اصفهان اظهار داشت: واحد آموزش این مرکز در مدت مذکور به میزان 715 نفر ساعت دوره‌ی آموزشی طرح بها را برای گروه‌های هدف شهرستان، شامل دانش آموزان، رابطین بهداشت زیر مجموعه‌ی مرکز بهداشت شماره 2، پرسنل غیر علوم پزشکی مرکز و عموم مردم برگزار کرده است.

وی در پایان تاکید کرد: مرکز فوریتهای پزشکی شهرستان اصفهان در سال گذشته تعداد 32 پایگاه اورژانس پیش‌بیمارستانی داشت که این تعداد، در سه ماه ابتدای امسال به 37پایگاه رسید.

[ چهارشنبه یازدهم مرداد 1391 ] [ 1:28 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]
نجات مرد 49 ساله در اثرحادثه واژگونی تریلی cpr-jadid_esfahanمرد 49 ساله که روز گذشته براثر واژگونی تریلی سطح هوشیاری خود را از دست داده بود، با تلاش 28 دقیقه ای کارشناسان فوریتهای پزشکی اصفهان از مرگ حتمی نجات یافت.

به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان اصفهان ساعت 10 :13 دقیقه روز گذشته در تماس با اتاق فرمان فوریتهای پزشکی 115اعلام شد که مردی 49 ساله بر اثر واژگونی تریلی درجاده زیار اصفهان سطح هوشیاری خود را از دست د اده است.

براساس این گزارش پس از اعلام حادثه ، سریعاً تکنسین های یک واحد امدادی اورژانس پیش بیمارستانی از پایگاه زیار بر بالین مصدوم حاضر شدند و پس از کنترل علائم حیاتی وی دریافتند که مرد 49 ساله دچار ایست کامل قلبی تنفسی شده است. لذا سریعاً عملیات CPR را بر وی انجام دادند.

این گزارش حاکی است مصدوم 49 ساله پس از 28 دقیقه تلاش مستمر از سوی کارشناسان 115 علائم حیاتی خود را بازیافت و به زندگی دوباره برگشت و سپس توسط آمبولانس به بیمارستان الزهرا اصفهان منتقل و در بخش ICU بستری شد.

گفتنی است آقایان علی اکبر اکبری و سعید عموئی ، تکنسین های حاضر در این عملیات بوده اند.

[ چهارشنبه یازدهم مرداد 1391 ] [ 1:26 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]
پليس راه راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي با صدور اطلاعيه اي محدوديت‌هاي ترافيكي جاده‌هاي كشور در روزهاي پاياني هفته (12 و 13 مرداد ماه) را اعلام کرد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني پليس، پليس راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي به منظور افزايش ايمني، ايجاد کشش و تسهيل در امر عبور و مرور وسايل نقليه، ممنوعيت‌ها و محدوديت‌هاي ترافيكي جاده‌هاي كشور در روزهاي پنج شنبه و جمعه، 12 و 13 مردادماه را اعلام کرد.

- تردد موتورسيکلت از ساعت 12 ظهر روز پنج شنبه 12 مرداد ماه، الي ساعت 24 روز جمعه 13 مردادماه از محورهاي کرج - چالوس، هراز، فيروزکوه و محور تهران - سمنان - مشهد و بالعکس ممنوع مي باشد.

2- محور کرج - چالوس

الف- تردد انواع تريلر و کاميون از محور کرج - چالوس کماکان ممنوع مي باشد.

ب - تردد انواع وسايل نقليه از ساعت 14 الي 24 روز جمعه 13 مرداد ماه از کرج به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و تردد انواع وسايل نقليه از ساعت 17 الي 24 از 15 کيلومتر بالاي مرزن آباد (دزدبن) به سمت کرج به صورت يکطرفه خواهد بود.

3- محور هراز

الف- تردد کليه تريلرها از محور هراز کماکان ممنوع مي باشد.

ب- تردد کليه کاميون ها به استثناي حاملان موادسوختي و فاسد شدني از ساعت 12 الي 24 روز پنج شنبه 12 مرداد ماه و ساعت 6 الي ساعت 24 روزجمعه 13 مرداد ماه از محور هراز ممنوع مي باشد.

4- محور دماوند

تردد کليه تريلرها به استثناي حاملان مواد سوختي و فاسد شدني از ساعت 6 الي 24 روزجمعه، 13 مردادماه از تهران به قائم شهر و بالعکس ممنوع مي باشد.

5- محور زاهدان- زابل

تردد کليه تريلرها و کاميون ها به استثناي حاملان مواد سوختي و فاسد شدني از ساعت 14 الي ساعت 20 روز هاي پنجشنبه و جمعه (12 و 13 مرداد ماه) از محور زاهدان - زابل و بالعکس ممنوع مي باشد.

ضمناً مرکز کنترل ترافيک پليس راه نيروي انتطامي با شماره تلفن 88255555 به صورت شبانه روزي پاسخگوي پرسش‌هاي هموطنان درباره وضع راه‌هاي کشور از نظر جوي و ترافيکي، يا امدادرساني است.           
[ سه شنبه دهم مرداد 1391 ] [ 22:9 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]

براثر تصادف يک دستگاه کاميونت با يک دستگاه پرايد در محور کنارک به چابهار استان سيستان وبلوچستان 5 نفر از سرنشينان خودرو پرايد جان باختند .

به گزارش پايگاه اطلاع رساني پليس،در پي اعلام مرکز فوريتهاي پليسي 110 شهرستان کنارک مبني بر وقوع يک فقره تصادف بين يک دستگاه کاميونت و يک دستگاه خودروي پرايد در محور کنارک به چابهار بلافاصله ماموران انتظامي مومان اين شهرستان به محل حادثه اعزان شدند .

اين گزارش حاکي است ، در اين حادثه که براثر برخورد يک دستگاه کاميونت به رانندگي فردي به نام " مهدي – ل " با يک دستگاه خودروي پرايد برانندگي فردي به نام " ناصر – رئيسي " با 4 نفر سرنشين به وقوع پيوست راننده خودروي پرايد و يکي از سرنشينان رديف جلوي آن به نام " صديق – رئيسي " در دم جان باختند و ديگر سرنشينان آن به علت شدت جراحات وارده به بيمارستان منتقل شدند .

درادامه اين گزارش آمده است ، ديگر سرنشينان خودروي پرايد به نام هاي " گل محمد نوروزي " ، " نظر محمد بمپور " و " جاويد هوت " نيز به علت شدت صدمات وجراحات وارده در بيمارستان جان باختند .

گفتني است ، علت حادثه توسط کارشناسان پليس راه در دست بررسي است .

واما براي جلوگيري از اين حوادث تلخ وناگوار وبراي اينکه هرگز شاهد حوادثي ناگوار ، مشابه اين حادثه دلخراش نباشيم

لازم است :

* با توجه به كارآمد بودن كمربند ايمني خورو که در همه دنيا به اثبات رسيده است نسبت به استفاده از آن، شك نكنيم و با بستن كمربند ايمني، استفاده از آن را براي نسل آينده نهادينه كنيم.

* لجاجت را در رانندگي ، جايگزين گذشت نكنيم.

*با رعايت قوانين و مقررات رانندگي که از مهم ترين شاخص‌هاي توسعه‌يافتگي و نشانه فرهنگ بالاي ملي است آن را شتاب ، سرعت بالا وحرکات نامتعارف نقض نکنيم .

* از تلفن همراه در حين رانندگي استفاده نکنيم .

* و ... از رانندگي هاي طولاني خودداري کنيم.
[ سه شنبه دهم مرداد 1391 ] [ 22:8 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]


رئيس پليس راه كرمان گفت: وقوع 4 تصادف در محورهاي مواصلاتي استان طي 24 ساعت گذشته ، 6 کشته و 4 مجروح برجاي گذاشت.

 سرهنگ"حجت آبادي" افزود: طي 24 ساعت گذشته، وقوع 4 تصادف در محورهاي مواصلاتي استان ، 6 کشته و 4 مجروح برجاي گذاشته است.

وي در تشريح اين حوادث بيان داشت: بر اثر برخورد يك دستگاه وانت با يك دستگاه كاميون در محور بافت - ارزوئيه راننده و سرنشين خودرو وانت جان خود را از دست دادند.

رئيس پليس راه استان كرمان اظهار داشت: شب گذشته نيز به دنبال واژگوني يک دستگاه سواري زانتيا در محور سرچشمه - رفسنجان، راننده سواري كشته و 2 نفر سرنشين آن به شدت مجروح شدند كه به بيمارستان منتقل شدند و در محور داوران – فردوسيه نيز برخورد يك دستگاه پژو پارس با يك سواري "بي ام و" منجر به جان باختن هر دو راننده و جراحت تنها سرنشين پژو شد.

اين مقام مسئول خاطرنشان کرد: در محور جوپار – كرمان نيز بر اثر واژگوني سواري پرايد، راننده آن مجروح و سرنشين سواري بر اثر شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد.

سرهنگ "حجت آبادي" در پايان گفت: بيشترين عامل تصادفات ناشي از رعايت نكردن سرعت مطمئنه مي باشد كه شخص راننده در اين سوانح كاملا مقصر بوده، پس لازم است رانندگان عزيز به اين موضوع مهم كه هر لحظه ممكن است جان و مال آنان را به خطر بيندازد توجه و هرگز دير رسيدن را به هرگز نرسيدن ،ترجيح ندهند .
[ سه شنبه دهم مرداد 1391 ] [ 22:7 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]

 مردي كه گفته مي‌شود دندانپزشك است، بدون دليل و در حالي‌كه تعادل رواني نداشت، با حمله به راننده يك تاكسي و مسافران، مرد راننده را بشدت زخمي كرد.

به گزارش جام‌جم، حادثه ساعت 20 و 30 دقيقه روز جمعه حوالي چهارراه جهان‌كودك رخ داد و راننده يك دستگاه خودروي پرايد سفيد كه تعادل رواني نداشت، وقتي موفق به سبقت گرفتن از يك تاكسي نشد با وسيله برنده‌اي به سوي مرد راننده حمله و او را بشدت مجروح كرد.

در پي اين حادثه مرد مهاجم به سوي دو مسافر تاكسي نيز حمله‌ور شد كه آنها از محل متواري شدند.

يكي از مسافران در گفت‌وگو با جام‌جم، درباره اين حادثه گفت: من در خيابان هنگام، سوار اين تاكسي شدم. حوالي جهان‌كودك، راننده يك پرايد هاچ‌بك كه بشدت عصباني به نظر مي‌رسيد و قصد سبقت داشت، وقتي متوجه شد راننده تاكسي از مسير خود كنار نمي‌رود، خودرو را متوقف و بلافاصله با يك تيغ مخصوص به راننده تاكسي حمله كرد.

وي افزود: او سپس به من و ديگر مسافر تاكسي ـ كه بعد متوجه شدم پسر راننده است ـ حمله‌ور شد كه ما از صحنه متواري شديم.

مرد مسافر يادآور شد: پس از تماس من با پليس 110، ماموران كلانتري 103 در محل حاضر شده و مرد مهاجم را پيش از فرار دستگير كردند. در بازرسي بدني از راننده پرايد، معلوم شد وي دندانپزشك بوده و بتازگي فارغ‌التحصيل شده است.

وي افزود: مرد دندانپزشك مي‌گفت مي‌خواهم راننده تاكسي را بكشم و ديه‌اش را پرداخت كنم و....

بر اساس آخرين خبرها، مرد زخمي كه از ناحيه سر، كمر و دست چپ بشدت آسيب ديده، در بيمارستان فيروزگر تهران بستري است و مرد مهاجم نيز با صدور قرار قانوني تحويل پليس شده تا در اين زمينه تحقيقات لازم انجام شود.

[ سه شنبه دهم مرداد 1391 ] [ 22:5 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]

قطار مسافربری که از ایالت 'ایندیان اندهرا پرادیش' هند حرکت کرده بود، آتش گرفت و جان 47 را گرفت.
[-] اندازه متن [+]

به گفته وزارت ترابری هندوستان :قطار مسافربری که از دهلی عازم "چننائی" بود در مسیر خود نزدیک ایستگاه "نیلور" آتش گرفت و حادثه تلخی را رقم زد.بر اساس گفته رئیس قطار ایستگاه "نیلو" بیشتر مسافرین به هنگام آتش سوزی که در ساعت 4:20 بامداد رخ داد، در خواب بودند و این عامل باعث سوختن و مرگ بسیاری شده بود.
 

علاوه بر این تعدادی از مسافرین قطار قبل از ایست قطار به خاطر ترس از سوختن ،خود را از قطار به بیرون پرت کردند که دچار صدمات و شکستگی شدند و علاوه بر این 25 نفر دیگر نیز در این حادثه به شدت مجروح شده که به بیمارستان منتقل گریدند.بنا به گفته رئیس گروه امداد و نجات واگن های قطار به حدی بر اثر سوختگی جمع شده بودند که مامورین امداد و نجات برای بیرون کشیدن حادثه دیدگان و جنازه های سوخته از وسائل برش استفاده کرد.
 

به گزارش خبرگزاری بی بی سی، در حال حاضر مقامات بر اساس آخرین براورد تعداد کشته شدگان در این حادثه را 47 نفر اعلام کردند.علت اتش سوزی هنوز مشخص نگردیده اما مقامات راه آهن هندوستان در حال حاضر علت این حادثه را اتصال برق بین کابینها می دانند.
 

گفتنی است این نوع حوادث برای قطارهای بین ایالتی هندوستان بکرات اتفاق می افتد و حادثه نادری نیست.در ماه گذشته نیز باز در ایالت "اندهرا پرادیش"، بر اثر برخورد قطار مسافربری با یک قطار باربری 24 نفر کشته شدند.هندوستان در حال حاضر 9000 قطار مسافربری دارد که روزانه در حدود 18 میلیون مسافر جابجا می کند.

[ سه شنبه دهم مرداد 1391 ] [ 22:2 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]

سقوط يک دستگاه خودرو پژو پارس به داخل پل سبب مصدوميت چهار شهروند شد.
ساعت 9 صبح امروز، پليس و امدادگران اورژانس تهران در جريان سقوط يک‌دستگاه پژو پارس به داخل پل در جاده قم -تهران"50 کيلومتر مانده به تهران" قرار گرفتند.

 بلافاصله امدادگران توسط 2 دستگاه آمبولانس و يک فروند بالگرد به محل حادثه اعزام شدند. 

  متاسفانه در اين حادثه 4 نفر از سرنشينان مصدوم شدند که بلافاصله از طريق بالگرد به بيمارستان شهداي هفتم تير منتقل شدند.

  حال دو نفر از مصدومان وخيم گزارش شده است.
طي بررسي‌هاي صورت گرفته خواب آلودگي راننده علت سقوط خودرو به داخل پل گزارش شده است.

[ یکشنبه هشتم مرداد 1391 ] [ 18:37 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]

 مدير روابط عمومي اورژانس تهران از سقوط مرگبار يك دستگاه خودروي سواري پژو پرشيا و زخمي شدن چهار سرنشين آن در بزرگره تهران ـ قم خبر داد.

حسن عباسي در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اين‌كه امروز تكنيسين‌هاي اورژانس تهران از طريق دريافت پيام از مركز فوريت‌هاي 115 در جريان وقوع حادثه‌اي در اتوبان قم ـ تهران (50 كيلومتري تهران) قرار گرفتند، گفت: با توجه به نوع گزارش دريافتي، دو دستگاه آمبولانس همراه امدادهوايي به محل حادثه اعزام شد.

وي افزود: تكنيسين‌هاي اورژانس با حضور در صحنه حادثه دريافتند يك دستگاه خودروي سواري پرشيا به دليل نا‌توانايي راننده در كنترل وسيله‌ نقليه ناشي از خستگي و خواب‌آلودگي، از پل سقوط كرده و چهار سرنشين خودرو بشدت مصدوم شده‌اند كه حال دو نفر از آنان بسيار وخيم است.

مدير روابط عمومي اورژانس تهران با اشاره به اين‌كه سه سرنشين اين خودرو زن بوده‌اند، خاطرنشان كرد: تمامي مصدومان به بيمارستان هفت‌تير منتقل شده‌اند.

[ یکشنبه هشتم مرداد 1391 ] [ 18:27 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]
تو اتوبان مشهد-باغچه داشتم ماشين رو با 180 تا گاز ميدادم...يه دفعه خوردم به کمين پليس... تابلو زد که بزن کنار و دلم ريخت تو شکمم..آخه شنيده بودم بيشتر از 140 ميبرن پارکينگ..از تو آينه ديدم افسره داره مياد.. به خانمم گفتم حالا چکار کنيم... گفت: يه جوري سر ته شو هم بيار..حالا بعد عمري اومديم مسافرت.به سرم زد اداي کرولال ها رو در بيارم... شيشه رو دادم پايين..افسر:آقا چه خبره؟؟کجا با اين عجله؟
من:اووممممم.مممم.. موم...اووممم
افسر:شما معلول هستين؟
من:با اشاره گفتم...اوممم... مي شنوم ولي نمي تونم حرف بزنم
افسره ديدم دلش سوخت...گفت مي دونيد الان جريمتون 100 هزار تومنه و بايد هم برين پارکينگ؟
من:اوووومممممم .مممو اوم.(يعني جون ما ببخشيد..به من رحم کنيد..حواسم نبود) افسر:خب براتون 14000 تومن مي نويسم...ولي خواهش ميکنم بيشتر دقت کنيد...
در تمام اين مدت خانمم از زور خنده شالشو انداخته بود رو صورتش و داشت به زور مي خنديد..در اين حين ..پسر 3 سالم هي داشت به اين پخش سي دي ور مي رفت و اعصابم رو خورد کرده بود..
افسره همينجور که داشت جريمه رو مي نوشت..يه دفعه زدم پشت دست بچم و گفتم: بشين ديگه پدر سگ ! ديگه روم نشد تو چشم افسره نگاه کنم.. گفت: عجب...لطفا تشريف بيارين پايين...
هرچي گفتم: سرکار ببخشيد... مي خواستم خستگي تون در بره...فکر نمي کردم باور کنيد.. فايده نداشت منو برد پيش سرهنگه داخل ماشين و اونم کلي خنديد... خلاصه بعد کلي التماس برام 100000 تومن جريمه نوشت ولي بخاطر اينکه خستگي شون رفع شده بود نذاشت برم پارکينگ..در هر حال فکر کنم آه دل پسرم منو گرفت..وگرنه منو اونقدر جريمه نمي کرد..
بقول اون لاک پشته: لعنت بر دهاني که بي موقع باز شود...

[ پنجشنبه پنجم مرداد 1391 ] [ 16:37 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]

[ پنجشنبه پنجم مرداد 1391 ] [ 16:29 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]

[ پنجشنبه پنجم مرداد 1391 ] [ 15:17 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]


                                                                                                                   اگر رانندگی می كنید عصبانی نشوید و اگر عصبانی می شوید رانندگی نكنید  


[ پنجشنبه پنجم مرداد 1391 ] [ 15:10 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ] یک کامیون حامل سوخت در کرمانشاه از بلوار خارج شده و وارد یک مغازه شد.

به گزارش خبرنگار مهر، روز گذشته یک کامیون حامل مواد سوختی از بلوار جانبازان خارج شده و سرزده و بی دعوت وارد یک مغازه واقع در همین خیابان می شود.

این گزارش می افزاید راننده کامیون به شدت مجروح شده ولی مجموعاً این حادثه منجر به تلفات جانی نشده است.

[ پنجشنبه پنجم مرداد 1391 ] [ 14:35 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]

  پليس راه راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي با صدور اطلاعيه اي محدوديت‌هاي ترافيكي جاده‌هاي كشور در روزهاي پاياني هفته (5 و 6 مرداد ماه) را اعلام کرد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني پليس، پليس راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي به منظور افزايش ايمني، ايجاد کشش و تسهيل در امر عبور و مرور وسايل نقليه، ممنوعيت‌ها و محدوديت‌هاي ترافيكي جاده‌هاي كشور در روزهاي پنج شنبه و جمعه، 5 و 6 مردادماه را اعلام کرد.

- تردد موتورسيکلت از ساعت 12 ظهر روز پنج شنبه 5 مرداد ماه، الي ساعت 24 روز جمعه 6 مردادماه از محورهاي کرج - چالوس، هراز، فيروزکوه و محور تهران - سمنان - مشهد و بالعکس ممنوع مي باشد.

2- محور کرج - چالوس

الف- تردد انواع تريلر و کاميون از محور کرج - چالوس کماکان ممنوع مي باشد.

ب - تردد انواع وسايل نقليه از ساعت 14 الي 24 روز جمعه 6 مرداد ماه از کرج به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و تردد انواع وسايل نقليه از ساعت 17 الي 24 از 15 کيلومتر بالاي مرزن آباد (دزدبن) به سمت کرج به صورت يکطرفه خواهد بود.

3- محور هراز

الف- تردد کليه تريلرها از محور هراز کماکان ممنوع مي باشد.

ب- تردد کليه کاميون ها به استثناي حاملان موادسوختي و فاسد شدني از ساعت 12 الي 24 روز پنج شنبه 5 مرداد ماه و ساعت 6 الي ساعت 24 روزجمعه ششم مرداد ماه از محور هراز ممنوع مي باشد.

4- محور دماوند

تردد کليه تريلرها به استثناي حاملان مواد سوختي و فاسد شدني از ساعت 6 الي 24 روزجمعه، ششم مردادماه از تهران به قائم شهر و بالعکس ممنوع مي باشد.

5- محور زاهدان- زابل

تردد کليه تريلرها و کاميون ها به استثناي حاملان مواد سوختي و فاسد شدني از ساعت 14 الي ساعت 20 روز هاي پنجشنبه و جمعه (5 و 6 مرداد ماه) از محور زاهدان - زابل و بالعکس ممنوع مي باشد.

ضمناً مرکز کنترل ترافيک پليس راه نيروي انتطامي با شماره تلفن 88255555 به صورت شبانه روزي پاسخگوي پرسش‌هاي هموطنان درباره وضع راه‌هاي کشور از نظر جوي و ترافيکي، يا امدادرساني است.
[ پنجشنبه پنجم مرداد 1391 ] [ 14:14 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]
سالمندان و خردسالان بيشترين درصد تلفات عابران پياده را تشکيل مي دهند؛ کساني که در تردد شهري نياز به مراقبت بيشتري از سوي رانندگان دارند.
به گزارش پايگاه خبري پليس، خردسالان به دليل اينکه درک درستي از ميزان سرعت وسايل نقليه ندارند به محض رسيدن به خيابان و بي توجه به خودروهاي در حال تردد به ميان خيابان مي دوند و در سالمندان هم به دليل کاهش قواي جسمي و ناتواني در حرکت و نداشتن سرعت عمل لازم، تصادفات بيشتري رخ مي دهد.

البته عدم توجه به خط کشي هاي عابر پياده هم از سوي عابرين و هم رانندگان و عدم استفاده از پل هاي عابر پياده نيز در وقوع تصادف براي عابرين، دليل شايع ديگري است.

تنها در سه ماهه نخست امسال از بين يکهزار و 103 نفر عابر پياده اي که در تصادفات رانندگي جان باخته اند، 68.8 درصد تلفات عابرين پياده سالمندان و خردسالان بوده اند، يعني 52.1 درصد عابرين سالمند و 16.7 درصد خردسالان.

اين درصدها در ساير رده هاي سني هم ديده مي شود، عابران پياده 40 تا 49 سال 9.1 درصد، 30 تا 39 سال 8.3 درصد، 18 تا 24 سال 5.8 درصد، رده هاي سني بعدي پس از سالمندان و خردسالان هستند.

يادآور مي شود تعداد عابران فوت شده در حوادث رانندگي سه ماهه نخست سال گذشته يكهزار و 144 نفر بود كه با 3.6 درصد كاهش به يكهزار و 103 نفر در سه ماهه امسال رسيد.

تغيير ترکيب جمعيتي و حرکت به سوي سالمندي مسئله مهم پيش روي جامعه ماست، به طوري که به گفته کارشناسان تا 20 سال آينده، حدود يک سوم جامعه ايران به دوره سالمندي مي رسند و مناسب سازي معابر براي تسهيل در رفت و آمد سالمندان و از ضروريات برنامه ريزي مديريت شهري در همه شهرهاي کشورمان خواهد بود.
[ پنجشنبه پنجم مرداد 1391 ] [ 13:50 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]

در پی سانحه تصادف، همسر نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی جان خود را از دست داد.
 
همسر سعید حیدری‌طیب در سانحه تصادف در محور همدان به تهران دچار حادثه شد.
 
براساس این گزارش پس از واژگون شدن خودرو شخصی، همسر این نماینده به کما رفت و امروز ساعت 12 ظهر به دیار باقی شتافت.
 
 مراسم خاک‌سپاری امروز ساعت 9 صبح در باغ فردوس شهر کرمانشاه انجام می‌پذیرد و مراسم ختم روز جمعه در مسجد جامع شهر کرمانشاه برگزار خواهد شد.
[ پنجشنبه پنجم مرداد 1391 ] [ 13:34 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]

 در پي برخورد يک دستگاه پژوه ۴۰۵ با يک دستگاه موتورسيکلت در سبزوار جوان ۲۵ساله اي به کام مرگ رفت.به گزارش پايگاه خبري پليس، بي احتياطي و بي توجهي راننده يک دستگاه خودرو پژو ۴۰۵ به مقابل، راکب ۲۵ساله موتورسيکلتي را به کام مرگ برد. در پي اين حادثه راکب موتورسيکلت و ۲نفر ترک  نشين آن مصدوم شدند که پس از انتقال به بيمارستان راکب ۲۵ساله موتورسيکلت به علت شدت جراحات جان باخت.در خور ذکر است کارشناس تصادف، علت وقوع اين حادثه را انحراف به چپ خودروي پژو و مهارت نداشتن راننده در کنترل وسيله نقليه اعلام کرده است.                                                

[ سه شنبه سوم مرداد 1391 ] [ 4:24 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]
 رئيس پليس راهنمايي و رانندگي استان گيلان ازکاهش19 درصدي تصادفات فوتي و جرحي از زمان اجراي طرح تابستاني در استان خبر داد.
سرهنگ سيد تقي اميني رئيس پليس راهنمايي و رانندگي استان گيلان در گفتگو با خبر نگار پايگاه اطلاع رساني پليس با اعلام خبر فوق گفت : همه ساله درفصل تابستان به لحاظ دو ويژگي تعطيلات تابستاني مدارس و فصل گرما، ميزان سفرهاي تابستاني به حداکثر رسيده و مردم براي انجام سفري راحت، استفاده از خودروي شخصي را بر ديگر وسائط حمل و نقل ترجيح مي دهند .
رئيس پليس راهنمايي و رانندگي استان گيلان افزود : امسال با توجه به فشردگي فصل مسافرت هاي تابستاني به مانند سنوات قبل بار ترافيکي سفرهاي تابستاني به دو ماه تير و شهريور محدود شده است و به همين نسبت مسافرتها با فشردگي بيشتري دنبال خواهد شد چرا که مردم ترجيح مي دهند به دلايل شرعي و تعظيم شعائر ديني از مسافرت در ايام ماه مبارک رمضان پرهيز نموده و مصادف شدن ماه مبارک رمضان با مرداد ماه زمان مناسب براي مسافرت ها را به دو ماه محدود كرده است. سرهنگ سيد تقي اميني با اشاره به بکارگيري 55 تيم خودرويي و 56 تيم موتورسوار و 164 نيروي پست ثابت درطرح امسال، گفت: پليس راهور با بکار گيري همه نيرو و امکانات موجود به صورت هدفمند براي افزايش انضباط و ايمني عبور و مرور و در نتيجه سفري امن براي همه مسافران را در راس کار خود قرار داده است. سرهنگ اميني با اعلام خبر کاهش 19 درصدي تصادفات جرحي و فوتي در مرحله اول اجراي طرح تابستان، اظهار داشت : در اين مدت 148 فقره تصادف جرحي با187 نفر مجروح و 1 فقره تصادف فوتي به تعداد يک نفر متوفي رخ داده که نسبت به مدت و ميزان مشابه سال قبل کاهش 13 درصدي درتصادفات جرحي وکاهش 93 درصدي در تصادفات فوتي را شاهديم . رئيس پليس راهنمايي و رانندگي استان گيلان در پايان علت چشمگير بودن اين آمار را مرهون توجه و هوشمندي رانندگان به قوانين ترافيکي، عملکرد و اطلاع رساني رسانه هاي جمعي و مراقبت هاي قانوني پليس راهور دانسته و اظهار اميدواري کرد: استان گيلان در سايه اين همت و جديت به رکوردي جديد در عرصه حداقل ها در تصادفات رانندگي و شمار کشته گان تصادف دست يابد.
[ سه شنبه سوم مرداد 1391 ] [ 3:11 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ] بیش از هزار کشته در تصادفات جاده‌ای ‌تیرماه

رئیس پلیس راهور ناجا خبر داد که بیش از هزار نفر در تیر‌ماه امسال در تصادفات رانندگی در سر صحنه کشته شده‌اند.

سردار اسکندر مومنی در نشست با خبرنگاران حوزه ترافیک به دلایل حوادث جاده‌ای در سفرهای تابستانی اشاره کرد و گفت: سفرهای تابستانی در دو مرحله، مرحله اول در تیرماه و مرحله دوم در مرداد‌ماه پس از‌ماه مبارک رمضان انجام می‌شود که در مرحله اول تاکنون ترددهای جاده‌ای 13درصد افزایش نشان می‌دهد. از سوی دیگر سبقت غیرمجاز و خستگی و خواب‌آلودگی بیشترین علل وقوع تصادفات در مرحله اول سفرهای تابستانی بوده است.

مومنی با اشاره به اینکه در 20روز نخست سفرهای تابستانی شمار تصادفات رانندگی در کشور افزایش یافته است، گفت: پیش‌بینی می‌کنیم دور دوم سفرهای تابستانی پرحجم‌تر از دور اول باشد.رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره ایمنی خودروهای تولید داخل تأکید کرد: متأسفانه ایمنی این خودروها همپای سایر مسائل پیش نرفته که همین امر بر میزان کشته‌های تصادفات تأثیرگذار بوده است.

او با تأکید بر اینکه موضوع ترافیک و حمل‌ونقل یک موضوع چندبخشی است، گفت: متأسفانه بخش وسیله نقلیه کمترین نقش را در کاهش تصادفات رانندگی داشته و همچنان از ایمنی و کیفیت خودروهای تولید داخل گله‌مندیم چرا که ایمنی خودروهای تولید داخل پایین است.

مومنی در بخش دیگری از سخنانش به آمار سه ماه‌ نخست سال‌جاری اشاره کرد و گفت: بر این اساس شماره‌گذاری خودروهای نو تولید داخل 33درصد و موتورسیکلت‌ها 48درصد کاهش داشته است. از سوی دیگر شماره‌گذاری خودروهای وارداتی یک درصد افزایش داشته و صدور گواهینامه‌های جدید نیز 15درصد در سه ماه‌ نخست امسال افزایش نشان می‌دهد. این در حالی است که اسقاط و از رده خارج کردن خودروهای فرسوده 48درصد کاهش یافته است.

[ شنبه سی و یکم تیر 1391 ] [ 19:8 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]
در محور هفتكل ــ باغملك

خواب آلودگي راننده، سبب مرگ هفت سرنشين خودرو سواري سمند در محور هفتكل ــ باغملك در استان خوزستان شد.

 فرمانده پليس راه استان خوزستان به ايرنا گفت: بر اثر بروز اين حادثه رانندگي كه عصر پنجشنبه رخ داد، هفت سرنشين اين خودرو در دم جان باختند.

سرهنگ قاسم قدرتي افزود: بررسي پليس نشان داد كه دليل اصلي اين حادثه خواب آلودگي راننده و متعاقب آن انحراف به چپ و واژگوني خودرو بوده است.

اين مقام ارشد پليس راه استان خوزستان، از رانندگاني كه در محورهاي مواصلاتي تردد مي‌كنند خواست در موقع خستگي، به هيچ وجه رانندگي نكنند.

چند حادثه رانندگي منجر به فوت كه دليل آن خواب آلودگي راننده گزارش شده، امسال در جاده‌هاي اصلي استان خوزستان به وقوع پيوسته است.

[ شنبه سی و یکم تیر 1391 ] [ 18:29 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]

 

  ایسنا نوشت:

  روز گذشته يك هواپيماي شخصي با دو سرنشين در مسير تهران - چالوس از رادار خارج شد و هنوز سرنوشت آن مشخص نيست.
هواپيماي شخصي مدل جاايروء از فرودگاه آزادي اشتهارد نزديك كرج به مقصد رامسر بلند شد، اما در ادامه مسير از رادار خارج شده و تاكنون خبري از آن نيست.
فرودگاه مهر‌آباد اعلام كرده است که به احتمال زياد هواپيما سقوط كرده است، اما خبر قطعي در دست نيست.و البته هلال‌احمر به دنبال پيدا كردن هواپيما و سرنشينان آن است، اما تاكنون نتيجه‌اي حاصل نشده است.

[ جمعه سی ام تیر 1391 ] [ 20:1 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]


همسر صاحب هواپيماي شخصي سقوط كرده در ارتفاعات شمال كشور از مسئولان ارگان‌هاي ذي‌ربط به ويژه امدادگر درخواست كرد كه تمام تلاش خود را براي پيدا كردن سرنشينان هواپيما به كار ببرند.
 خانم دادگر گفت: روز گذشته همسرش (حسين دادگر ) صاحب هواپيماي شخصي جاايروء به همراه دوستش آقاي حسيني خالدی به مقصد رامسر پرواز كردند.
وي افزود: پرواز از فرودگاه آزادي انجام شد، اما ساعت 13:30 متوجه شديم كه به مقصد نرسيده‌اند و ماجرا را از فرودگاه جويا شديم كه آنها به ما اعلام كردند، هواپيما از رادار خارج شده است.
 به گفته وي، مسئولان فرودگاه از طريق گوشي تلفن همراه يكي از دو سرنشين، محل سقوط هواپيما كه در دامنه يكي از كوه‌هاي منطقه بوده است را مشخص كردند.
 وي با بيان اينكه طبق اعلام سازمان‌هاي امدادي، به دليل ابري بودن هوا، نمي‌توان با هلي‌كوپتر به جست‌وجو در ارتفاعات پرداخت، اظهار كرد: مردم محلي به كمك امدادگران منطقه در حال جست‌وجو براي يافتن هواپيما و دو سرنشين آن هستند.
 او از مسئولان ارگان‌هاي مربوطه به ويژه امدادي درخواست كرد كه تمام تلاش خود براي پيدا كردن هر چه سريعتر هواپيما و دو سرنشين آن به كار گيرند.        

[ جمعه سی ام تیر 1391 ] [ 19:41 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]

  در طي 48 ساعت گذشته در محورهاي مواصلاتي استان کردستان براثرواژگوني 5 فقره خودرو در مسير هاي مختلف ، 11 نفر مجروح و روانه بيمارستان شدند.

 برابر گزارش پاسگاه انتظامي سريش آباد روز گذشته در شهرستان قروه يک دستگاه خودرو پژو 405 در محور سريش آباد به بيجار به رانندگي فردي به هويت مشخص و سرنشيني دو نفر به علت نامعلوم واژگون شد که در اين حادثه راننده و دو سرنشين اين خودرو مصدوم و روانه بيمارستان شدند.

همچنين برابر گزارش پاسگاه انتظامي ميرده روز گذشته در شهرستان سقز يک دستگاه خودرو پرايد در محور سقز به بانه به علت نامعلوم واژگون و دچار حريق شد که اين حادثه تلفاتي در پي نداشت .

بر پايه اين خبر ، برابر گزارش پاسگاه انتظامي گنجي شهرستان قروه روز گذشته در محور قروه به دهگلان، يک دستگاه خودرو پرايد به علت نامعلوم واژگون که در اين حادثه راننده و دو سرنشين اين خودرو مصدوم و روانه بيمارستان شدند.

همچنين برابر گزارش پاسگاه انتظامي دلبران شهرستان قروه در محور روستاي بابا گرگر يک دستگاه خودرو ليفان به علت نامعلوم واژگون که در اين حادثه راننده و 3 نفر سرنشين اين خودرو مصدوم و روانه بيمارستان شدند.

و برابر گزارش پاسگاه انتظامي توپ آغاج شهرستان بيجار در محور بيجار به زنجان يک دستگاه خودرو پژو به علت نامعلوم واژگون که در اين حادثه 1نفر سرنشين اين خودرو مصدوم و روانه بيمارستان شد.
[ دوشنبه بیست و ششم تیر 1391 ] [ 23:2 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]

  حوادث رانندگي بوقوع پيوسته در محورهاي مواصلاتي استان کرمانشاه ، طي 24 ساعت گذشته 1 کشته و 26 زخمي بجا گذاشت .

حوالي ساعت 1 بامداد روز گذشته 25 تير ماه سال 1391 ، با اعلام مرکز فوريتهاي پليسي 110 مبني بر وقوع يک فقره تصادف منجر به جرح در محدوده استحفاظي پاسگاه "قوري قلعه" شهرستان صحنه استان کرمانشاه ، بلافاصله اکيپي از ماموران پاسگاه جهت بررسي موضوع به محل اعزام شدند .

با حضور ماموران در محل مشاهده شد يکدستگاه خودرو تويوتا بدلايلي حوالي روستاي شبانکاره واژگون شده و اين حادثه منجر به جراحت راننده و 4 سرنشين خودرو شده است .

بنا بر اين خبر ، مصدومان توسط تيم فوريتهاي پزشکي روانه مراکز درماني شدند اما پيگيري هاي بعدي ماموران حکايت از آن داشت راننده 50 ساله خودرو بعلت شدت جراحات وارده فوت کرده است و 4 سرنشين خودرو نيز در بيمارستان شهرستان جوانرود تحت مراقبتهاي پزشکي قرار دارند .

اين خبر حاکيست ، طي 24 ساعت گذشته ، ساير حوادث رانندگي رخ داده در محورهاي مواصلاتي استان کرمانشاه 22 زخمي ديگر نيز بجا گذاشت .
[ دوشنبه بیست و ششم تیر 1391 ] [ 23:1 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]
سرهنگ مجید جمشاد در گفت وگو با خبرنگار «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران ، در تشریح جزئیات این خبرگفت: یك دستگاه سواری سمند در حوالی ساعت ۱۰:۳۰ روز چهارشنبه از مسیر سراوان به سمت فومن در حركت بود كه با گاردریل سمت راست حاشیه راه برخورد كرده و پس از آن كنترل وسیله نقلیه ناشی از این برخورد از دست راننده خارج و به سمت مخالف جاده پرترافیك وارد شد كه در همین لحظه یك دستگاه كامیون كمپرسی كه از مسیر مقابل در حركت بود با شدت زیاد با خودروی سمند برخورد كرد و هر پنج سرنشین خودرو كه از اعضای یك خانواده بودند در دم جان خود را از دست دادند.

فرمانده پلیس راه گیلان علت این حادثه مرگبار را عدم توجه به جلو از جانب راننده اعلام كرد و افزود: با توجه حجم سنگین ترافیك در این محور و دوطرفه بودن مسیر حركت، ورودی های غیرمجاز به جاده اصلی، فقدان روشنایی، عرض كم راه در این جاده متأسفانه به مراتب شاهد حوادث مختلف و پرتلفات این چنینی در این جاده بوده ایم به طوری كه در سه ماهه گذشته تنها در سه حادثه ۱۵ تن كشته شدند.

به گفته وی، براساس آمار موجود در سال ۹۰ در این محور مجموعاً ۳۷۵ فقره انواع تصادف حادث شده كه نتیجه آن مجروح شدن ۱۹۶ نفر و مرگ ۲۳ نفر بوده است؛ ضمن اینكه در سه ماهه سپری شده از سال ۹۱ نیز ۱۱۲ تصادف با ۹۸ مجروح و ۱۶ كشته در این محور اتفاق افتاده است.

جمشاد با بیان اینكه جاده فومن سراوان مسیری مهم است كه جابجایی ترافیك كالا و مسافر شهرستان های غربی استان و ترافیك استان اردبیل از این محور صورت می گیرد، اظهاركرد: دوطرفه بودن این راه، فقدان روشنایی، اختلاف سطح شانه خاكی با سطح آسفالته راه، شانه خاكی كم عرض و پل های باریك از مشكلات عمده این جاده محسوب می شود.

وی عبور حیوانات اهلی و وحشی از عرض و طول این راه به دلیل رد شدن از مسیرهای جنگلی و كشاورزی را از علل دیگر وقوع تصادفات در این جاده برشمرد و گفت: با توجه به افزایش روز افزون ترافیك این محور و تردد خوروهای باربری سنگین در این راه بسیار مهم، بهتر است مسؤلان امر هرچه سریعتر برای تعریض این جاده اقدامات لازم را انجام دهند.
[ شنبه بیست و چهارم تیر 1391 ] [ 22:50 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]

  شب گذشته واژگوني يک دستگاه خودرو تويوتا در محور سراوان به خاش سيستان و بلوچستان 8 کشته و زخمي برجا گذاشت.
 
به گزارش پايگاه اطلاع رساني پليس، برابر اعلام مرکز فوريت هاي پليسي 110 مبني بر يک فقره واژگوني منجر به فوت در محور سراوان به خاش ماموران بلافاصله جهت بررسي موضوع به محل مراجعه کردند.

ماموران در محل مشاهده کردند يک دستگاه خودرو تويوتا به رانندگي و سرنشيني 8 نفر بنابه دلايلي از جاده منحرف و واژگون شده است .

بنا براين گزارش، در اين حادثه تعداد يک نفر به هويت "فاطمه – ر" به علت شدت جراحات وارده در دم فوت و مابقي نيز مصدوم که جهت مداوا به بيمارستان منتقل شدند .

گفتني است ، علت حادثه از سوي کارشناسان در دست بررسي مي باشد.
[ شنبه بیست و چهارم تیر 1391 ] [ 22:49 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]

  حوادث رانندگي در محورهاي مواصلاتي استان کرمانشاه ، طي 48 ساعت گذشته 8 کشته و 44 زخمي بجا گذاشت .

حوالي ساعت 21 پنج شنبه 22 تير ماه سال 1391 با اعلام مرکز فوريتهاي پليسي 110 مبني بر وقوع يک فقره تصادف منجر به جرح در محور کرمانشاه – عثمانوند ، بلافاصله اکيپي از ماموران پاسگاه "سرفيروز آباد" کرمانشاه جهت بررسي موضوع به محل اعزام شدند .

با حضور ماموران در محل مشاهده شد يک دستگاه وانت نيسان بدلايلي با يک دستگاه سواري پيکان برخورد کرده است و در اثر اين حادثه راننده نيسان بهمراه راننده و 7 سرنشين پيکان بشدت مجروح شده اند .

بنا بر اين خبر ، با حضور تيم هاي امدادي در محل حادثه و پس از انجام معاينات پزشکي اعلام شد تعداد 5 نفر از سرنشينان پيکان که يکي از آنان زن مي باشد در دم فوت کرده و رانندگان 2 وسيله نقليه و 2 سرنشين ديگر پيکان نيز به مراکز درماني انتقال داده شدند .

اين خبر حاکيست ، طي 48 ساعت گذشته ساير حوادث رانندگي رخ داده در محورهاي مواصلاتي استان کرمانشاه ، 3 کشته و 40 زخمي ديگر نيز بجا گذاشت .
[ شنبه بیست و چهارم تیر 1391 ] [ 22:47 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]
یک دستگاه مینی بوس حامل تعدادی از نوجوانان شهرک گاز بندرعباس که امروز (پنجشنبه) عازم اردوی تفریحی به منطقه 'هماگ' در استان هرمزگان بود به دره سقوط کرد که تاکنون دو کشته و 14 زخمی به جا گذاشته است.

ایرنا نوشت: رییس آموزش و پرورش ناحیه یک بندرعباس گفت: دانش آموزانی که در اثر سقوط مینی بوس به دره در استان هرمزگان دچار حادثه شدند، اعزامی ازآموزش وپرورش نبودند.

عبدالرضا دادعلی پور ضمن تایید خبر سقوط مینی بوس حامل شماری از نوجوانان به دره افزود: با توجه به تعطیلی تابستانی مدارس، آموزش و پرورش نمی توانسته هیچ اردویی را سازماندهی کند.

وی ضمن ابراز تاسف از این حادثه تصریح کرد: اردوهای دانش آموزی آموزش و پرورش طبق ضوابط بسیار خاصی اجرا می شود که با توجه به تعطیلی مدارس، این مجموعه کوچکترین نقشی در مدیریت و اعزام به این اردو نداشته است.

یک دستگاه مینی بوس حامل تعدادی از نوجوانان شهرک گاز بندرعباس که امروز (پنجشنبه) عازم اردوی تفریحی به منطقه 'هماگ' در استان هرمزگان بود به دره سقوط کرد که تا لحظه مخابره این خبر فوت دونفر از سرنشینان و مصدوم شدن تعدادی از آنان تایید شده است.

مینی بوس حادثه دیده حامل خانواده های شرکت گاز بود

مهر نوشت: مدیرعامل جمعیت هلال احمر هرمزگان گفت: مینی بوس حادثه دیده در منطقه هماگ بندرعباس حامل تعدادی از خانواده های کارکنان شرکت گاز هرمزگان بود.

علی اعمی در گفتگو با مهر، با اشاره به سقوط یک دستگاه مینی بوس به ته دره در جاده های منطقه هماگ دهستان سیاهو بندرعباس، اظهار داشت: صبح امروز دو دستگاه مینی بوس حامل تعدادی از خانواده های کارکنان شرکت گاز استان هرمزگان در منطقه هماگ در حال حرکت بودند که یکی از آنها حدود ساعت 10 امروز به پایین دره سقوط کرد.

وی ادامه داد: پس از وقوع این حادثه نیروهای امداد و نجات جمعیت هلال احمر هرمزگان به همراه نیروهای آتش نشانی بندرعباس بلافاصله در محل حاضر و کار امداد رسانی را آغاز کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر هرمزگان افزود: متاسفانه بر اثر این حادثه دو نفر کشته شدند که یک نفر از کشته شدگان راننده مینی بوس بود.

اعمی عنوان کرد: این حادثه 14 زخمی نیز به همراه داشت که حال چهار نفر از آنها وخیم است و تمامی این افراد به مراکز درمانی منتقل شدند و عملیات امدادرسانی در حال حاضر به پایان رسیده است.                
                       
[ جمعه بیست و سوم تیر 1391 ] [ 1:39 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

هر که نفسي را از مرگ نجات دهد مانند آن است که همه مردم را حيات بخشيده است. "قرآن کريم"

اینجانب تکنسین فوریت های پزشکی شاغل در اورژانس 115 بوده و هدفم از ایجاد این وبلاگ اطلاع رسانی مناسب و کمک به کاهش آمار تصادفات و سوانح و همچنین طرز برخورد و مقابله با انواع حوادث و سوانح میباشد . با امید به اینکه با آگاهی بیشتر شاهد کاهش آمار تصادفات و سوانح باشیم . انشاالله ( محمودرضامدرسی )
لینک دوستان