حوادث و سوانح جاده ها
در این وبلاگ از حوادث ترافیکی جاده ها و شهرها دیدن فرمایید.لطفا نظر ات خود را مرقوم نمایید . متشکرم 
قالب وبلاگ
 

 تعداد ماموریت های اورژانس۱۱۵ استان اصفهان در سه ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰ درصد افزایش داشته است.

مدیر حوادث و فوریت های پزشکی  اصفهان  در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در سه ماه نخست سال ۹۳ ،۳۳ هزار و ۵۷۵ ماموریت توسط تکنسین های اورژانس استان اصفهان انجام و از این تعداد ۲۲ هزار و ۷۹۶ مورد منجر به اعزام به بیمارستان شد.

دکترغفور راستین با بیان اینکه هفت هزار و ۲۰۲ بیمار نیز بصورت سرپایی درمان شدند، تصریح کرد: از تعداد کل ماموریت های انجام شده ۱۰ هزار و ۸۸۶ مورد ماموریت مربوط به تصادفات شهری و جاده ای می باشد.

وی گفت: تکنسین های اورژانس اصفهان در این مدت به ۲۲ هزار و ۶۹۲ ماموریت غیر تصادفی نیز اعزام شدند که از این ماموریت ها سه هزار و ۵۴۲ مورد مربوط به بیمارن قلبی بود.

وی با اشاره به اینکه این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۱۳درصد رشد داشته است، ادامه داد: یکهزار و ۱۹۹ ماموریت تنفسی نیز در بهار امسال انجام شد که این آمار در مدت مشابه سال قبل ۸۷۵ مورد بوده است.

مدیر حوادث و فوریت های پزشکی اصفهان اظهار کرد: یکهزار و ۴۳ ماموریت مربوط به مسمومیت های دارویی و غذایی نیز در سه ماه اول سال جاری صورت گرفت.

[ سه شنبه سی و یکم تیر 1393 ] [ 0:41 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]

 

در 10تصادف که طی 24 ساعت گذشته در جاده های ایران رخ داد، 16 نفر کشته و 11 نفر دیگر مصدوم شدند.
ردیف خودروهای تصادفی زمان مکان تعداد کشته‌ها تعداد مجروحان شرح ماجرا علت
1 پژو با تریلر صبح دوشنبه 30 تیر استان چهارمحال و بختیاری، محور لردگان به ایذه 4 نفر مجروح نداشت تصادف پژو با تریلر در محور لردگان به ایذه 4 کشته بر جا گذاشت، در این سانحه هر 4 سرنشین پژو در دم جان باختند تجاوز به چپ پژو
2 2 موتورسيکلت   یکشنیه 29 تیر استان کردستان، يکي از جاده هاي فرعي محور سنندج- ديواندره  2 نفر مجروح نداشت

بر اثر تصادف دو موتورسيکلت  در يکي از جاده هاي فرعي محور سنندج- ديواندره، راکبان 2 وسيله نقليه که زن و مردي جوان بودند جان خود را از دست دادند

علت وقوع تصادف اعلام نشده است
3 پیکان با سمند عصر یکشنیه 29 تیر شرق به غرب بزرگراه شهید زین الدین نرسیده به پل استخر کشته نداشت 2 نفر تصادف پیکان و سمند در بزرگراه شهید زین الدین دو مصدوم بر جا گذاشت، در این حادثه پیکان و سمند به شدت با یکدیگر تصادف کردند که این برخورد باعث محبوس شدن دو سرنشین پیکان شد، آتش نشانان با تجهیزات ویژه نجات سرنشینان محبوس شده به نام های احمد و صدیقه را از درون پیکان خارج کرده و تحویل امدادگران اورژنس دادند علت وقوع تصادف اعلام نشده است
4 سمند با کامیون ایسوزو صبح دوشنبه 30 تیر استان مازندران، محور ساری- کیاسر، پیچ دیدو 1 نفر مجروح نداشت

براثر تصادف سمند با کامیون ایسوزو در محور ساری- کیاسر، راننده سمند در دم جان باخت، در این حادثه متاسفانه راننده سمند در دم کشته شد

علت وقوع تصادف اعلام نشده است
5 2تريلر با پرايد، پژو پارس و پژو 405 یکشنیه 29 تیر استان فارس، محور صفا شهر- آباده، گردنه کولي کش 5 نفر 6 نفر تصادف تريلر با پرايد در محور صفا شهر- آباده استان فارس منجر به مرگ 5 نفر و مصدوميت 6 نفر دیگر شد، در این حادثه تريلر با پرايد تصادف کرد كه بر اثر آن راننده و سه سرنشين پرايد در صحنه فوت و راننده و يك سرنشين تريلر نيز مصدوم شدند، پس از وقوع تصادف، دو خودروی پژو پارس و پژو 405 در حال امدادرساني به مصدومان بوده که ناگهان يك تريلر به علت عدم ديد کافي در محور با خودروهاي فوق که در صحنه تصادف بودند تصادف مي كند، بر اثر اين برخورد نيز يك سرنشين پژو 405 و چهار نفر ديگر كه در حال امدادرساني بودند مصدوم شدند، مصدومان توسط نيروهاي امدادي به بيمارستان اعزام شدند عدم توانايي راننده تريلر در كنترل خودرو ناشي از سرعت غير مجاز
6 واژگونی وانت نیسان ظهر یکشنیه 29 تیر شمال به جنوب یادگار امام، داخل رمپ ورودی بزرگراه چمران شمال کشته نداشت 1 نفر وانت نیسان وانت در بزرگراه یادگار امام واژگون و راننده آن مجروح شد، در این حادثه وانت نیسان به دلیل نا توانی راننده در كنترل آن، بعد از چند دور چرخیدن به دور خود، واژگون شده و سرانجام روی سقف از حركت باز ایستاد، در این سانحه راننده  25 ساله وانت نیسان در درون اتاقك خودرو محبوس شده بود كه قبل از رسیدن آتش نشانان توسط سرنشینان خودروهای عبوری از داخل كابین خارج شد و برای انتقال به مرکز درمانی تحویل عوامل اورژانس داده شد، آتش نشانان با جرثقیل اقدام به برگرداندن خودرو به حالت اولیه كردند علت وقوع تصادف اعلام نشده است
7 ریو با کامیون صبح دوشنبه 30 تیر استان مازندران، 80 کیلومتری محور ساری به دامغان 1 نفر مجروح نداشت

راننده ریو در تصادف با کامیون در 80 کیلومتری محور ساری به دامغان به دلیل شدت جراحات جان باخت

سبقت غیر مجاز و انحراف به چپ راننده ریو
8 واژگونی پراید دوشنبه 30 تیر استان سمنان، محور میامی- سبزوار، دو کیلومتر بعد از میاندشت 1 نفر 1 نفر

بر اثر واژگونی پراید در محور میامی- سبزوار در محدوده استان سمنان، مادر 26 ساله نیشابوری جان خود را از دست داد، در این سانحه پراید در محور میامی- سبزوار، دو کیلومتر بعد از میاندشت در محدوده استان سمنان واژگون شد، بر اثر این حادثه مادری 26 ساله که دختر بچه‌اش تنها 9 ماه داشت، جان خود را از دست داد و شوهر 24 ساله‌اش نیز راهی بیمارستان شد

ناتوانی راننده 19 ساله پراید در کنترل وسیله نقلیه ناشی از خستگی و خواب‌آلودگی
9 موتورسيكلت با پژو 405 عصر یکشنبه 29 تیر استان اصفهان، جاده قلعه شور اصفهان 1 نفر 1 نفر

تصادف موتورسيكلت با پژو 405 در جاده قلعه شور اصفهان منجر به كشته و زخمي شدن دو نفر شد، در این حادثه موتورسيكلت با يك ترك نشين در محور قلعه شور"اصفهان-شيراز" استان اصفهان در حركت بوده كه بدليل تجاوز به چپ با پژو 405 تصادف مي كند، متاسفانه ترك نشين موتورسيكلت که فردي 22 ساله بود بدليل شدت صدمات وارده فوت كرد و راكب موتورسيكلت مصدوم و به بيمارستان منتقل شد

تجاوز به چپ راننده موتورسيكلت
10 ریو با پیکان ظهر دوشنبه 30 تیر استان اردبیل، شهرستان مشگین شهر، 15 کیلومتری جاده مشگین شهر- اردبیل 1 نفر مجروح نداشت

بر اثر تصادف ریو با پیکان در 15 کیلومتری جاده مشگین شهر- اردبیل راننده پیکان جان باخت، در این حادثه برغم شدت کم تصادف و وارد نشدن خسارت کلی به دو خودرو، راننده پیکان به دلیل استفاده نکردن از کمربند ایمنی دچار ضربه مغزی شد و جان باخت

انحراف به چپ ریو
[ سه شنبه سی و یکم تیر 1393 ] [ 0:35 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]

 

بر اثر برخورد خودروی ون حامل مایعات اشتعال زا با اتوبوسی در استان هونان چین ، ۳۸ نفر کشته شدند.

به نقل از خبرگزاری فرانسه ، رسانه های چینی گزارش دادند، این سانحه در استان هونان روی داد و موجب بروز آتش سوزی ، انفجار پنج دستگاه خودرو شد.

[ شنبه بیست و هشتم تیر 1393 ] [ 18:55 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]

 

تصادف دو خودرو در جاده ارتباطی شهرکرد به بروجن هفت کشته و یک زخمی برجای گذاشت.

رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی چهارمحال وبختیاری روز شنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: در این سانحه که سحرگاه امروز در اثر برخورد یک دستگاه سواری پژو با پراید در حوالی مسیر سفیددشت به بروجن رخ داد، هفت سرنشین دو خودرو در دم جان باختند و یک نفر نیز مصدوم شد.

سرهنگ ˈحمزه رفیعیˈ با بیان تاثیر عوامل مختلف نظیر جاده، عامل انسانی و وسیله نقلیه در بروز سوانح رانندگی، افزود: انحراف به چپ یکی از رانندگان علت این حادثه گزارش شده است.

وی بر لزوم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی به منظور افزایش ایمنی سفرها و کاهش آمار تصادفات تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، جاده ارتباطی شهرکرد به بروجن و لردگان و خوزستان از محورهای پرتردد کشور است.

جاده ارتباطی بروجن به لردگان و ایذه، استان های مرکزی کشور را به استان های جنوبی و جنوب غربی متصل می کند و به طور میانگین روزانه 25 هزار خودرو از این مسیر تردد می کند.

[ شنبه بیست و هشتم تیر 1393 ] [ 18:49 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]

 

تصادف مرگبار و دلخراش صبح امروز در کیلومتر 3 جاده آستارا به تالش، 4 کشته و یک مجروح بر جای گذاشت.

«سروان محمود امیدی» رئیس پلیس راه آستارا – تالش، در تشریح جزئیات این تصادف مرگبار گفت: در پی برخورد یک دستگاه خودروی سواری"L90" با یک دستگاه کامیون کشنده که در کنار جاده و شانه خاکی پارک کرده بود، 3 نفر در محل حادثه و یک نفر در مرکز اورژانس آستارا جان خود را از دست دادند.

 

وی ادامه داد: دختر بچه یک ساله به عنوان تنها بازمانده این تصادف پس از انتقال به بیمارستان دکتر بهشتی شهرستان آستارا، تحت عمل جراحی قرار گرفت که حال عمومی وی مساعد گزارش شده است.

 

سروان امیدی توضیح داد: پس از بررسی‌های به عمل آمده توسط کارشناسان پلیس راه، خستگی و خواب آلودگی راننده "L90" و انحراف خودرو به سمت راست جاده که از مبداء تهران به مقصد شهرستان نمین از توابع استان اردبیل در حال حرکت بود، دلیل اصلی این حادثه گزارش شده است.

 

وی زمان و محل دقیق این حادثه را ساعت 7 و 15 دقیقه صبح در منطقه داداش‌آباد سیبلی از توابع شهرستان مرزی بندر آستارا اعلام و اظهار کرد: مأموران اورژانس در کم‌ترین زمان ممکن در محل حادثه حضور یافتند ولی به دلیل شدت برخورد و پیچیدگی بدنه خودرو "L90"، سرنشینان با کمک امدادگران و تجهیزات ست امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر از داخل خودرو به بیرون کشانده شدند.

 

رئیس پلیس راه آستارا - تالش در پایان خطاب به رانندگان گفت: از رانندگی به هنگام خستگی و خواب آلوگی به شدت بپرهیزند و جهت تأمین سلامت خود و سرنشینان علائم و هشدارهای پلیس را جدی بگیرند.

 

 سرنشینان این خودرو یک خانواده 4 نفره شامل مرد 38 ساله، زن 25 ساله، دو فرزند پسر و دختر 12 ساله و یک ساله به همراه برادر زن 30 ساله بودند که همگی به جز دختر بچه، جان خود را از دست دادند.

[ شنبه بیست و هشتم تیر 1393 ] [ 18:47 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]
 

 

 

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از تصادف مرگبار یک دستگاه خودروی پراید با زانتیا در اتوبان همت خبر داد.

جلال ملکی ، در تشریح این حادثه گفت: در ساعت 16 و 53 دقیقه عصر امروز ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران از برخورد یک دستگاه خودروی زانتیا با پراید در اتوبان همت نرسیده به نیروگاه مطلع شدند و بلافاصله آتش نشان‌ها عازم محله حادثه شدند.
 
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران ادامه داد: در این حادثه پس از تصادف خودروی پراید با زانتیا با هردو خودرو از مسیر منحرف شده و خودروی زانتیا با تیر چراغ برق برخورد کرد و دو تن از سرنشینان آن که یک زن  و شوهر جوانی بودند،‌در دم جان خود را از دست دادند.
 
به گفته ملکی، آتش نشان‌ها پس از اینکه خودروها را به حاشیه بزرگراه کشاندند ،‌عملیات را در ساعت 18 و 9 دقیقه به پایان رسید.

[ دوشنبه بیست و سوم تیر 1393 ] [ 15:38 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]
 

سخنگوی سازمان امداد و نجات از حادثه دیدن 15نفر و امداد رسانی به آنها در اثر برخورد یک دستگاه تریلی با دو دستگاه کامیون و 3 دستگاه خودرو سواری در محور علی آباد خبر داد.

حسین درخشان در تشریح حادثه جاده‌ای صبح امروز گفت: ساعت 3:30 دقیقه صبح امروز واژگونی یک دستگاه تریلی حامل سوخت و برخورد دو دستگاه کامیون و سه خودرو سواری به صورت زنجیره ای در محور علی آباد به گرگان - 2 کیلومتری پایگاه قرق – جنگل قرق  سازمان امداد و نجات اطلاع داده شد.


وی در ادامه تصریح کرد: با توجه به نوع گزارش دریافتی به سرعت نیروهای امدادی خود را به محل حادثه رساندند و کار امداد و نجات مجروحان را آغاز کردند.


درخشان با اشاره به حادثه دیدن 15 نفر بیان داشت: مصدومین تحت درمان سرپایی امدادگران قرار گرفتند و 5 نفر از آنها که به خدمات بیشتر نیاز داشتند به مراکز درمانی و بیمارستانها منتقل شدند.

7 نفر کشته و مجروح شدند


سرهنگ قدمی رئیس پلیس راه استان گلستان در گفتگو با خبرنگار ما در خصوص جزییات این حادثه گفت: در تصادفاتی که بامداد امروز در محور علی آباد به گرگان اتفاق افتاد پس از انتقال مجروحان به بیمارستان متاسفانه  2 نفر جان خود را از دست دادند.


وی در ادامه گفت: در یکی از تصادفات یک خودرو پراید به علت عدم توجه به جلوی راننده آن به عقب یک تریلی برخورد می‌کند و 2 نفر از سرنشینان آن کشته و یک نفر مجروح می شوند.


قدمی در خصوص تصادف زنجیره‌ای یک تریلی دیگر با 2 پراید و یک پژو گفت: در این حادثه نیز عدم توجه به جلوی راننده تریلی علت حادثه شناخته شد.

[ دوشنبه بیست و سوم تیر 1393 ] [ 15:35 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]
 
سخنگوی مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی تهران از انتقال 10 مصدوم در حادثه دود گرفتگی در متروی ملت خبر داد.

حسن عباسی در گفتگو با خبرنگار حوادث باشگاه خبرنگاران گفت: پس از اعلام حادثه دودگرفتگی متروی ملت به مرکز اورژانس 115 بلافاصله 6 دستگاه آمبولانس عازم محل حادثه شد که تکنسینهای اورژانس پس از رسیدن 10 تن از مسافران را که دچار دود گرفتگی شده بودند پس از اقدامات اولیه پزشکی به بیمارستانهای سینا و امام حسین منتقل کردند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: خوشبختانه حال مصدومان مساعد گزارش شده است.

براساس اعلام شاهدان عینی، یکی از قطارهای مترو که از ایستگاه ملت به سمت بهارستان در حرکت بود دچار نفص فنی در قسمت ترمز این وسیله نقلیه شد.

براثر این حادثه، دود بخشی از محوطه قطار را فراگرفت که این موضوع موجب اضطراب و عجله مسافران برای خروج از قطار شد که متاسفانه در این میان چندین نفر دچار مصدومیت شدند.

[ دوشنبه بیست و سوم تیر 1393 ] [ 15:33 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]

رییس پلیس راه انتظامی استان اصفهان گفت بر اثر برخورد یک دستگاه موتورسیکلت با کامیونت ایسوز راکب موتورسوار کشته شد.
سرهنگ رضایی علت این حادثه را بی توجهی راننده کامیونت در حرکت با دنده عقب اعلام کرد.

[ دوشنبه بیست و سوم تیر 1393 ] [ 15:32 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]
از اینکه یه مدت تقریبا یک ماهه غیبت داشتم از کاربران محترم پوزش می طلبم . مدیر وبلاگ

[ دوشنبه بیست و سوم تیر 1393 ] [ 15:31 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]مهرداد اولادی مهاجم مازندرانی تیم استقلال که یک سال دیگر با این تیم قرارداد دارد اما به گفته نظری جویباری در فهرست این تیم برای سال آینده نیست، امروز در جاده شمال دچار سانحه رانندگی شد اما به شکل عجیبی جان سالم به در برد.

این بازیکن در جاده منتهی به شمال کشور و زیر پل ورسک با سانحه چپ کردن خودرو مواجه شد تا جایی که کیسه هوای اتوموبیل وی باز شد و به این ترتیب مهاجم استقلال جان سالم به در برد. البته خسارت سنگینی به خودروی اولادی وارد شده تا جایی که خودروی وی با جرثقیل به پارکینگ منتقل شد و خسارت شدیدی به بدنه خودروی وی وارد شده است.

مهاجم فصل گذشته تیم استقلال خوشبختانه در این سانحه هیچ آسیبی ندیده و در سلامت کامل به سر می‌برد.
[ دوشنبه دوازدهم خرداد 1393 ] [ 1:41 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]
 

 

انگشتری توسط طراحان طراحی شده است که می‌تواند به کاربر هشدار دهد و مانع خوابیدن وی هنگام رانندگی شود.

خبرگزاری فارس: انگشتر هشدار دهنده به رانندگان خسته +تصاویر
    •  
 

 

به گزارش گروه دانستنی‌های خبرگزاری فارس، علل مرگ و میر در جاده‌ها معمولا از خستگی و خواب است؛ به همین منظور طراحان انگشتری طراحی کرده‌اند که هنگام خواب به کاربر هشدار می‌دهد.

Stop Sleep «استاپ اسلیپ» انگشتری است که روی دو انگشت قرار می‌گیرد و در مواقع چرت زدن یا خوابیدن راننده در هنگام رانندگی قبل از تصادف توسط یک سیگنال صدا، سیگنال نور و لرزش به وی هشدار می‌دهد.

این انگشتر از طریق بلوتوث به گوشی‌های هوشمند متصل می‌شود و حرکات مختلف چشمان راننده را کنترل و از طریق حرارت پوست وضعیت راننده را تجزیه و تحلیل می‌کند.

البته این انگشتر را می‌توان برای نخوابیدن و دیدن برنامه‌های تلویزیون مانند فوتبال یا هر برنامه دیگر هم استفاده کرد.

این وسیله از طریق پورت USB شارژ می‌شود؛ دمای محیطی که استفاده می‌شود باید از 18 تا 40 درجه سانتیگراد باشد؛ در صورت بیمار بودن کاربر یا تب داشتن و دمای خیلی بالا یا پایین، اطلاعات غلط ارائه می‌دهد.

طراح این دستگاه می‌گوید این انگشتر برای سفرهای کوتاه مدت تنظیم شده است و وی در حال توسعه دادن آن است تا بتواند در طولانی مدت نیز به کار رود؛ قیمت این وسیله 189 یورو است.

 

[ دوشنبه دوازدهم خرداد 1393 ] [ 1:11 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]

 

 

در 14 تصادف که طی 24 ساعت گذشته در جاده های ایران رخ داد، 9 نفر کشته و 29 نفر دیگر مصدوم شدند
 
ردیف خودروهای تصادفی زمان مکان تعداد کشته ها تعداد مجروحان شرح ماجرا علت
1 2 پراید شنبه 10 خرداد استان مازندران، پل‌سفید قائمشهر کشته نداشت 10 نفر رئیس مرکز اورژانس 115 مازندران از مصدومیت 10 نفر بر اثر تصادف دو پراید در پل‌سفید قائمشهر خبر داد، در این حادثه 10 نفر از سرنشینان این دو خودرو مجروح شدند، مصدومان حادثه 9 مرد و یک زن هستند که سه مصدوم به درمانگاه محلی و هفت مصدوم دیگر به بیمارستان شهدای زیرآب منتقل شدند علت تصادف در دست بررسی است
2 4 خودرو شنبه 10 خرداد استان ایلام، کیلومتر 40 محور ایلام-سرابله کشته نداشت 6 نفر بر اثر تصادف چهار خودرو در کیلومتر 40 محور ایلام-سرابله شش نفر مجروح و راهی بیمارستان شدند، حال دو نفر از مجروحان این حادثه وخیم گزارش شده‌ است انحراف به چپ یکی از وسایل‌نقلیه
3 وانت‌نیسان با پراید شنبه 10 خرداد استان اردبیل، پنج کیلومتری جاده مشگین‌شهر- اهر کشته نداشت 1 نفر

بر اثر تصادف وانت‌نیسان و پراید در پنج کیلومتری جاده مشگین‌شهر- اهر راننده پراید مصدوم و راهی بیمارستان شد

کارشناسان پلیس‌راه در حال برررسی علت تصادف هستند
4 پیکان وانت با وانت نیسان شنبه 10 خرداد استان اردبیل، پنج کیلومتری جاده مشگین‌شهر- اردبیل کشته نداشت 3 نفر بر اثر تصادف پیکان وانت با وانت نیسان در پنج کیلومتری جاده مشگین‌شهر- اردبیل سه نفر مصدوم شدند کارشناسان پلیس‌راه در حال برررسی علت تصادف هستند
5 واژگونی سمند شنبه 10 خرداد استان اردبیل، 45 کیلومتری جاده مشگین شهر- مغان کشته نداشت 3 نفر بر اثر واژگونی سمند در 45 کیلومتری جاده مشگین شهر- مغان سه نفر مصدوم و به بیمارستان حضرت ولیعصر (عج) مشگین‌شهر اعزام شدند کارشناسان پلیس‌راه در حال برررسی علت تصادف هستند
6 موتورسیکلت با پیکان عصر جمعه 9 خرداد استان زنجان، کیلومتر هفت محور زنجان به بیجار 1 نفر مجروح نداشت

راکب موتورسیکلت در تصادف با پیکان در کیلومتر هفت محور زنجان به بیجار جان خود را از دست داد

انحراف به چپ موتورسیکلت ناشی از سبقت غیر مجاز آن
7 واژگونی موتورسیکلت جمعه شب 9 خرداد استان زنجان، محور زنجان- خرم‌دره 1 نفر مجروح نداشت واژگونی موتورسیکلت در محور کمربندی زنجان به خرم‌دره منجر به فوت راکب موتورسیکلت شد عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه ناشی از تخطی از سرعت مطمئنه از سوی راکب موتورسیکلت
8 خودرو با کودک شنبه 10 خرداد استان ایلام، شهرستان دره‌شهر 1 نفر مجروح نداشت بی‌احتیاطی پدری در شهرستان دره‌شهر استان ایلام در هنگام رانندگی سبب مرگ کودک خردسالش شد، در این حادثه پدر خانواده که در حال خارج کردن خودرو از پارکینگ منزلش بود بدون توجه به اطراف خود فرزند دلبندش را زیر گرفت، مازیار یک ساله به علت شدت جراحات ناشی از تصادف با خودروی پدرش دار فانی را وداع گفت علت تصادف اعلام نشده است
9 پژو206 با پراید شنبه 10 خرداد استان اصفهان، کیلومتر20محورانارک به نایین  2 نفر 2 نفر براثر تصادف  پژو206 با پراید درمحورانارک استان اصفهان دو نفر کشته و دو نفر مجروح و راهی بیمارستان شدند، در این حادثه پژو206 که ازانارک به سمت اصفهان درحال حرکت بود با پراید به رانندگی فردی 51ساله وسرنشینی یک زن تصادف کرد، دراین حاثه متاسفانه راننده پراید وسرنشین آن دردم فوت وسرنشینان پژو206به علت جراحات وارده توسط اورژانس به بیمارستان منتقل شدند بی احتیاطی ازجانب راننده پژو206 به علت انحراف به چپ ناشی از خواب لحظه ای راننده
10 آتش سوزی تریلی ظهر جمعه 9 خرداد استان سمنان، کیلومتر 52 محور سمنان- دامغان کشته نداشت 1 نفر رئیس هلال‌احمر شهرستان سمنان از نجات جان راننده یک تریلی در محور سمنان- دامغان که خودروی وی به شدت در آتش سوخت خبر داد، بر اساس شواهد موجود آتش از انتهای تریلی شروع شده و به دیگر قسمت‌های آن سرایت کرده که راننده پس از رویت آتش و توقف تریلی خود را از تریلی به بیرون پرتاب می‌کند که در اثر آن از ناحیه کمر دچار آسیب دیدگی می‌شود، امدادگران پس از اقدامات اولیه درمانی وی را به بیمارستان انتقال می‌دهند، در این حادثه بعلت شدت حریق تریلی کاملاً در آتش سوخت علت حادثه اعلام نشده است
11 پژو با کامیون صبح شنبه 10 خرداد استان قم، جاده قدیم قم - کاشان 1 نفر 2 نفر بر اثر تصادف پژو با کامیون در جاده قدیم قم - کاشان ، یکی از حادثه دیدگان در دم فوت کرد و دو مجروح نیز به مراکز درمانی منتقل شدند علت تصادف اعلام نشده است
12 موتورسیکلت با خودروی سواری عصر جمعه 9 خرداد استان قم، بلوار الغدیر 1 نفر مجروح نداشت بر اثر تصادف موتورسیکلت و خودروی سواری در بلوار الغدیر قم، راننده موتورسیکلت کشته شد علت تصادف اعلام نشده است
13 واژگونی خودرو صبح شنبه 10 خرداد استان بوشهر، محور شبانکاره - گناوه   1 نفر 1 نفر براثر واژگونی خودرو در محور شبانکاره - گناوه یک نفر کشته و یک نفر نیز مصدوم و راهی بیمارستان شد، در این حادثه که در مسیر شبانکاره به روستای دهداران رخ داد، سمند از جاده منحرف و واژگون شد، راننده و سرنشین سمند با اورژانس 115 جاده ای شبانکاره به بیمارستان شهید گنجی برازجان اعزام شدند که راننده 30 ساله بر اثر شدت جراحات جان خود را از دست داد، هم اکنون وضعیت عمومی سرنشین این حادثه رضایت بخش و روبه بهبود است تخطی راننده سمند از سرعت مطمئنه و ناتوانی در کنترل وسیله نقلیه
14 موتورسیکلت با پژو صبح شنبه 10 خرداد استان آذربایجان شرقی، مسیر سه راهی خواجه، ورزقان  1 نفر مجروح نداشت بر اثر تصادف موتورسیکلت با پژو در مسیر سه راهی خواجه، ورزقان در استان آذربایجان شرقی، راکب موتورسیکلت در دم جان باخت، به تشخیص تکنسین‌های اعزامی علت مرگ راکب موتورسیکلت، برخورد شدید سر راکب به زمین است علت تصادف اعلام نشده است
[ دوشنبه دوازدهم خرداد 1393 ] [ 1:6 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]

 

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج گفت: وقوع تصادف در منطقه خلج آباد کرج دو کشته برجای گذاشت.

سهراب شهبانی در گفت‌وگو با ایسنا اظهارکرد: این حادثه صبح امروز(11 خرداد) در منطقه خلج آباد کرج بین یک دستگاه خودرو پژو 405 با یک دستگاه خودرو سنگین رخ داد.

وی افزود: در جریان این تصادف دو نفر از سرنشینان پژو کشته و یکی از آنان نیز به شدت مصدوم شده است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: پس از وقوع حادثه بلافاصله نیروهای آتش نشانی از ایستگاه‌های 116و 108به محل اعزام شدند و مصدوم و اجساد کشته شدگان را از داخل خودرو آسیب دیده بیرون آوردند.

شهبانی ادامه داد: اجساد سانحه به آرامستان بهشت سکینه منتقل شدند و مصدوم نیز بلافاصله تحویل نیروهای اورژانس شد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج در پایان گفت: انتظار می‌رود رانندگان وسایل نقلیه در جاده‌های استان به قوانین راهنمایی و رانندگی توجه بیشتری داشته باشند تا شاهد وقوع حوادث این چنین دلخراشی نباشیم.
[ یکشنبه یازدهم خرداد 1393 ] [ 23:54 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]
در 8 تصادف که طی 24 ساعت گذشته در جاده های ایران رخ داد، 6 نفر کشته و 83 نفر دیگر مصدوم شد 1 اتوبوس با ۱۱ سواری پنجشنبه شب 8 خرداد استان خراسان رضوی، مشهد، 5کیلومتری جاده مشهد مقدس کشته نداشت 50 نفر سرپرست معاونت امداد و نجات هلال احمر خراسان رضوی از تصادف اتوبوس و ۱۱خودرو سواری در جاده مشهد مقدس خبر داد، طی تماسی با مرکز فوریت‌های هلال احمر استان، تصادفی زنجیره‌ای در 5 کیلومتری محور مشهد مقدس گزارش شد، به علت بارندگی، شیب و دید ناکافی اتوبوس با 11 خودروی سواری تصادف کردند و در این سانحه، 50 حادثه دیده از سوی هلال احمر استان تاکنون ثبت شده است، عملیات نجات 45 دقیقه به طول انجامیدو حادثه دیدگان همگی به صورت سرپایی مداوا شدند بارندگی، شیب و دید ناکافی 2 موتورسیکلت با پژو405 جمعه 9 خرداد آذربایجان غربی، شهرستان شوط 2 نفر مجروح نداشت رئیس پلیس راهور آذربایجان غربی از انحراف به چپ موتورسیکلت در شهرستان شوط و کشته شدن دو نفر براثر تصاف با پژو405 خبر داد، در این سانحه موتورسیکلت با پژو405 تصادف کرد که هردو سرنشین موتورسیکلت در دم جان باختند انحراف به چپ موتورسیکلت، راننده موتورسیکلت عامل و مسبب تصادف اعلام شد 3 واژگونی مینی بوس جمعه 9 خرداد آذربایجان غربی، کیلومتر 7 محور سردشت به پیرانشهر کشته نداشت 21 نفر رئیس پلیس راه آذربایجان غربی از واژگونی مینی بوس بر اثر نقص در سیستم ترمز و زخمی شدن 21 نفر در کیلومتر 7 محور سردشت به پیرانشهر خبر داد، در این حادثه مینی بوس مسافربری بر اثر نقص در سیستم ترمز و ناتوانی راننده در کنترل آن واژگون شد و 21 نفر از هموطنانمان زخمی شدند که 8 نفر آنان در بیمارستان بستری و 13 نفر نیز در بیمارستان به صورت سرپایی مداوا و مرخص شدند نقص در سیستم ترمزمینی بوس و ناتوانی راننده در کنترل آن 4 واژگونی پژو 405 بامداد پنجشنبه 8 خرداد استان اردبیل، مسیر روستای افچی شهر اصلاندوز 1 نفر مجروح نداشت پژو405 پس از واژگونی در مسیر روستای افچی شهر اصلاندوز استان اردبیل دچار آتش سوزی شده و راننده خودرو در میان شعله های آتش جان باخت، ماموارن پلیس با حضور در محل مشاهده کردند که پژو پس از واژگونی دچار آتش سوزی شده و در حال سوختن است و متأسفانه راننده آن نیز در میان شعله های آتش گرفتار و بر اثر سوختگی شدید جان خود را از دست داده است عدم توانایی راننده پژو405 در کنترل وسیله نقلیه بعلت تخطی از سرعت مطمئنه 5 2 خودرو بامداد جمعه 9 خرداد استان مرکزی، 10 کیلومتری جاده خمین- اراک کشته نداشت 8 نفر تصادف دو خودرو در 10 کیلومتری جاده خمین به سمت اراک هشت مصدوم بر جا گذاشت، با تماس مردمی، گروه های امداد و نجات اورژانس اراک به محل حادثه اعزام شدند و با انجام اقدامات پیش بیمارستانی مصدومان را به بیمارستان ولیعصر(عج) اراک منتقل کردند، حال دو نفر از مصدومان این حادثه وخیم است علت تصادف اعلام نشده است 6 واژگونی پژو بامداد جمعه 9 خرداد استان چهارمحال و بختیاری، مسیر ارتباطی شهرکرد به اصفهان 1 نفر مجروح نداشت خواب آلودگی و خستگی راننده پژو در مسیر ارتباطی شهرکرد به اصفهان، باعث واژگونی آن و جان باختن راننده خودرو شد خواب آلودگی و خستگی راننده پژو 7 پیکان با گاردریل جمعه 9 خرداد استان چهارمحال و بختیاری،مسیر ارتباطی شهرکرد به اصفهان 1 نفر 1 نفر در مسیر ارتباطی شهرکرد به اصفهان توجه نکردن راننده پیکان به جلو باعث تصادف این خودرو با گاردریل کنار جاده شد، این حادثه یک کشته و یک زخمی بر جا گذاشت توجه نکردن راننده پیکان به جلو 8 پیکان وانت با پراید صبح جمعه 9 خرداد استان اردبیل، جاده پارس آباد-اردبیل، حد فاصل قشلاق فتحعلی و روستای برّان 1 نفر 3 نفر تصادف پیکان وانت با پراید در جاده پارس آباد-اردبیل، به مرگ یک نفر و زخمی شدن سه نفر دیگرمنجرشد، در این حادثه راننده پراید جان خود را از دست داد و سرنشینان پراید و راننده پیکان وانت مصدوم شدند علت تصادف اعلام نشده است
[ یکشنبه یازدهم خرداد 1393 ] [ 0:22 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]
در 14 تصادف که طی 24 ساعت گذشته در جاده های ایران رخ داد، 9 نفر کشته و 29 نفر دیگر مصدوم شدند ردیف خودروهای تصادفی زمان مکان تعداد کشته ها تعداد مجروحان شرح ماجرا علت 1 2 پراید شنبه 10 خرداد استان مازندران، پل‌سفید قائمشهر کشته نداشت 10 نفر رئیس مرکز اورژانس 115 مازندران از مصدومیت 10 نفر بر اثر تصادف دو پراید در پل‌سفید قائمشهر خبر داد، در این حادثه 10 نفر از سرنشینان این دو خودرو مجروح شدند، مصدومان حادثه 9 مرد و یک زن هستند که سه مصدوم به درمانگاه محلی و هفت مصدوم دیگر به بیمارستان شهدای زیرآب منتقل شدند علت تصادف در دست بررسی است 2 4 خودرو شنبه 10 خرداد استان ایلام، کیلومتر 40 محور ایلام-سرابله کشته نداشت 6 نفر بر اثر تصادف چهار خودرو در کیلومتر 40 محور ایلام-سرابله شش نفر مجروح و راهی بیمارستان شدند، حال دو نفر از مجروحان این حادثه وخیم گزارش شده‌ است انحراف به چپ یکی از وسایل‌نقلیه 3 وانت‌نیسان با پراید شنبه 10 خرداد استان اردبیل، پنج کیلومتری جاده مشگین‌شهر- اهر کشته نداشت 1 نفر بر اثر تصادف وانت‌نیسان و پراید در پنج کیلومتری جاده مشگین‌شهر- اهر راننده پراید مصدوم و راهی بیمارستان شد کارشناسان پلیس‌راه در حال برررسی علت تصادف هستند 4 پیکان وانت با وانت نیسان شنبه 10 خرداد استان اردبیل، پنج کیلومتری جاده مشگین‌شهر- اردبیل کشته نداشت 3 نفر بر اثر تصادف پیکان وانت با وانت نیسان در پنج کیلومتری جاده مشگین‌شهر- اردبیل سه نفر مصدوم شدند کارشناسان پلیس‌راه در حال برررسی علت تصادف هستند 5 واژگونی سمند شنبه 10 خرداد استان اردبیل، 45 کیلومتری جاده مشگین شهر- مغان کشته نداشت 3 نفر بر اثر واژگونی سمند در 45 کیلومتری جاده مشگین شهر- مغان سه نفر مصدوم و به بیمارستان حضرت ولیعصر (عج) مشگین‌شهر اعزام شدند کارشناسان پلیس‌راه در حال برررسی علت تصادف هستند 6 موتورسیکلت با پیکان عصر جمعه 9 خرداد استان زنجان، کیلومتر هفت محور زنجان به بیجار 1 نفر مجروح نداشت راکب موتورسیکلت در تصادف با پیکان در کیلومتر هفت محور زنجان به بیجار جان خود را از دست داد انحراف به چپ موتورسیکلت ناشی از سبقت غیر مجاز آن 7 واژگونی موتورسیکلت جمعه شب 9 خرداد استان زنجان، محور زنجان- خرم‌دره 1 نفر مجروح نداشت واژگونی موتورسیکلت در محور کمربندی زنجان به خرم‌دره منجر به فوت راکب موتورسیکلت شد عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه ناشی از تخطی از سرعت مطمئنه از سوی راکب موتورسیکلت 8 خودرو با کودک شنبه 10 خرداد استان ایلام، شهرستان دره‌شهر 1 نفر مجروح نداشت بی‌احتیاطی پدری در شهرستان دره‌شهر استان ایلام در هنگام رانندگی سبب مرگ کودک خردسالش شد، در این حادثه پدر خانواده که در حال خارج کردن خودرو از پارکینگ منزلش بود بدون توجه به اطراف خود فرزند دلبندش را زیر گرفت، مازیار یک ساله به علت شدت جراحات ناشی از تصادف با خودروی پدرش دار فانی را وداع گفت علت تصادف اعلام نشده است 9 پژو206 با پراید شنبه 10 خرداد استان اصفهان، کیلومتر20محورانارک به نایین 2 نفر 2 نفر براثر تصادف پژو206 با پراید درمحورانارک استان اصفهان دو نفر کشته و دو نفر مجروح و راهی بیمارستان شدند، در این حادثه پژو206 که ازانارک به سمت اصفهان درحال حرکت بود با پراید به رانندگی فردی 51ساله وسرنشینی یک زن تصادف کرد، دراین حاثه متاسفانه راننده پراید وسرنشین آن دردم فوت وسرنشینان پژو206به علت جراحات وارده توسط اورژانس به بیمارستان منتقل شدند بی احتیاطی ازجانب راننده پژو206 به علت انحراف به چپ ناشی از خواب لحظه ای راننده 10 آتش سوزی تریلی ظهر جمعه 9 خرداد استان سمنان، کیلومتر 52 محور سمنان- دامغان کشته نداشت 1 نفر رئیس هلال‌احمر شهرستان سمنان از نجات جان راننده یک تریلی در محور سمنان- دامغان که خودروی وی به شدت در آتش سوخت خبر داد، بر اساس شواهد موجود آتش از انتهای تریلی شروع شده و به دیگر قسمت‌های آن سرایت کرده که راننده پس از رویت آتش و توقف تریلی خود را از تریلی به بیرون پرتاب می‌کند که در اثر آن از ناحیه کمر دچار آسیب دیدگی می‌شود، امدادگران پس از اقدامات اولیه درمانی وی را به بیمارستان انتقال می‌دهند، در این حادثه بعلت شدت حریق تریلی کاملاً در آتش سوخت علت حادثه اعلام نشده است 11 پژو با کامیون صبح شنبه 10 خرداد استان قم، جاده قدیم قم - کاشان 1 نفر 2 نفر بر اثر تصادف پژو با کامیون در جاده قدیم قم - کاشان ، یکی از حادثه دیدگان در دم فوت کرد و دو مجروح نیز به مراکز درمانی منتقل شدند علت تصادف اعلام نشده است 12 موتورسیکلت با خودروی سواری عصر جمعه 9 خرداد استان قم، بلوار الغدیر 1 نفر مجروح نداشت بر اثر تصادف موتورسیکلت و خودروی سواری در بلوار الغدیر قم، راننده موتورسیکلت کشته شد علت تصادف اعلام نشده است 13 واژگونی خودرو صبح شنبه 10 خرداد استان بوشهر، محور شبانکاره - گناوه 1 نفر 1 نفر براثر واژگونی خودرو در محور شبانکاره - گناوه یک نفر کشته و یک نفر نیز مصدوم و راهی بیمارستان شد، در این حادثه که در مسیر شبانکاره به روستای دهداران رخ داد، سمند از جاده منحرف و واژگون شد، راننده و سرنشین سمند با اورژانس 115 جاده ای شبانکاره به بیمارستان شهید گنجی برازجان اعزام شدند که راننده 30 ساله بر اثر شدت جراحات جان خود را از دست داد، هم اکنون وضعیت عمومی سرنشین این حادثه رضایت بخش و روبه بهبود است تخطی راننده سمند از سرعت مطمئنه و ناتوانی در کنترل وسیله نقلیه 14 موتورسیکلت با پژو صبح شنبه 10 خرداد استان آذربایجان شرقی، مسیر سه راهی خواجه، ورزقان 1 نفر مجروح نداشت بر اثر تصادف موتورسیکلت با پژو در مسیر سه راهی خواجه، ورزقان در استان آذربایجان شرقی، راکب موتورسیکلت در دم جان باخت، به تشخیص تکنسین‌های اعزامی علت مرگ راکب موتورسیکلت، برخورد شدید سر راکب به زمین است علت تصادف اعلام نشده است
[ یکشنبه یازدهم خرداد 1393 ] [ 0:16 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]
نفر

   

در 16 تصادف که طی 48 ساعت گذشته در جاده های ایران رخ داد، 26 نفر کشته و 34 نفر دیگر مصدوم شدند.
ردیف خودروهای تصادفی زمان مکان تعداد کشته ها تعداد مجروحان شرح ماجرا علت
1 پراید با وانت نیسان دوشنبه 5 خرداد استان فارس، محور شیراز - اصفهان   1 نفر مجروح نداشت

بر اثر تصادف پراید با وانت نیسان در محور شیراز - اصفهان، راننده پراید در دم جان باخت

عدم رعایت حق تقدم از سوی راننده پراید
2 موتورسیکلت با پژو 405 عصر یکشنبه 4 خرداد استان آذربایجان غربی، شهرستان شوط 2 نفر مجروح نداشت تصادف موتورسیکلت با پژو 405 در شهرستان شوط آذربایجان غربی دو قربانی گرفت، در این سانحه هر دو نفر سرنشین موتورسیکلت در دم جان باختند انحراف به چپ موتورسیکلت
3 واژگونی مینی‌بوس بعد از ظهر یکشنبه 4 خرداد استان سیستان و بلوچستان، حوالی نعمت آباد، 15 کیلومتری خاش- زاهدان 7 نفر 14 نفر

واژگونی مینی‌بوس در محور خاش- زاهدان هفت کشته برجا گذاشت، مینی بوس متعلق به شرکت مسافربری خاش با 21 مسافر در حوالی نعمت آباد ، 15 کیلومتری خاش - زاهدان واژگون شد که بر اثر آن سه نفر در دم جان باختند و چهار نفر دیگر هنگام انتقال به بیمارستان کشته شدند، در این سانحه 14 نفر زخمی شدند که حال برخی از مسافران وخیم گزارش شده است، سه تیم عملیاتی امداد و نجات جاده ای هلال احمر با همکاری اورژانس و ساکنان بومی منطقه ، مجروحان این سانحه را به بیمارستان امام خمینی (ره) منتقل کردند

سرعت غیرمجاز و عدم توانایی راننده مینی بوس در کنترل خودرو
4 پژو جی ال ایکس با پژو آردی یکشنبه شب 4 خرداد استان همدان، کیلومتر 22 آزادراه همدان- ساوه 1 نفر مجروح نداشت

تصادف پژو جی ال ایکس با پژو آردی در کیلومتر 22 آزادراه همدان- ساوه یک کشته بر جا گذاشت، در این تصادف سرنشین پژو جی ال ایکس جان باخت

انحراف به چپ پژو جی ال ایکس
5 پراید با پژو 405 یکشنبه شب 4 خرداد استان کردستان، کیلومتر 53 جاده اصلی سقز- سنندج 3 نفر 2 نفر بر اثر تصادف پراید با پژو 405 در کیلومتر 53 جاده اصلی سقز - سنندج سه نفر کشته و دو نفر نیز به شدت زخمی شدند، در جریان این تصادف دو نفر از سرنشینان پراید و یکی از سرنشینان پژو در دم جان باختند و دو نفر دیگر به شدت زخمی شدند انحراف به چپ پراید
6 واژگونی کامیون بامداد دوشنبه 5 خرداد استان خراسان رضوی، کیلومتر 45 محور سبزوار ـ نیشابور 1 نفر مجروح نداشت

در کیلومتر 45 محور سبزوار ـ نیشابور  کامیون پس از انحراف از جاده و سقوط از پل دچار آتش سوزی شد و راننده نیز جان باخت

خستگی و خواب آلودگی راننده کامیون
7 پژو با پراید یکشنبه شب 4 خرداد استان مازندران، جاده جویبار به قائمشهر 3 نفر 1 نفر بر اثر تصادف پژو و پراید در جاده جویبار به قائمشهر، مردی 40 ساله در دم جان باخت و سه مصدوم به بیمارستان های عزیزی و رازی شهرستانهای جویبار و قائمشهر منتقل شدند، 2 نفر از مصدومین این حادثه بر اثر جراحت سنگین صبح امروز جان باختند انحراف به چپ پژو و شدت برخورد آن
8 پراید با پژو 206 عصر یکشنبه 4 خرداد استان گیلان، جاده آستانه اشرفیه به کیاشهر 1 نفر 2 نفر تصادف پراید و پژو 206 درجاده آستانه اشرفیه به کیاشهر یک کشته و2 زخمی برجا گذاشت، در این حادثه راننده پراید کشته و دو سرنشین پژو 206 مجروح و به بیمارستان منتقل شدند انحراف به چپ پراید
9 واژگونی پژو بامداد دوشنبه 5 خرداد استان قم، اتوبان قم- کاشان 1 نفر 2 نفر بر اثر واژگونی پژو دراتوبان قم- کاشان، مردی حدود 25 ساله جان باخت و دو نفر دیگر مجروح شدند، حال این دو مجروح وخیم گزارش شده است
علت تصادف اعلام نشده است
10 پراید با موتورسیکلت بامداد دوشنبه 5 خرداد استان قم، بلوار 15 خرداد 1 نفر مجروح نداشت بر اثر تصادف پراید با موتورسیکلت در بلوار 15 خرداد قم، جوان 19 ساله ای جان خود را از دست داد
علت تصادف اعلام نشده است
11 سواری با گاردریل یکشنبه شب 4 خرداد استان قم، مقابل بوستان هاشمی کشته نداشت 4 نفر بر اثر تصادف خودروی سواری با گاردریل مقابل بوستان هاشمی، چهار نفر مجروح شدند که حال یکی از مجروحان وخیم است علت تصادف اعلام نشده است
12 پراید با مینی‌بوس صبح دوشنبه 5 خرداد استان البرز، کیلومتر 15 جاده اشتهارد بعد از پلیس راه ماهدشت کشته نداشت 5 نفر بر اثر تصادف پراید و مینی‌بوس در جاده اشتهارد پنج شهروند مصدوم شدند، سه آقا و دو خانم که همگی سرنشینان  پراید بوده‌اند در این حادثه مصدوم شدند که با دو آمبولانس به بیمارستان شریعتی ماهدشت منتقل شدند بی‌توجهی رانندگان پراید و مینی‌بوس
13 تریلر با خاور صبح دوشنبه 5 خرداد جاده قدیم تهران- قم به سمت قم بعد از شورآباد 1 نفر 1 نفر مدیرروابط عمومی سازمان اورژانس تهران از مرگ راننده تریلر بر اثر تصادف با خاور خبرداد، در این حادثه متأسفانه راننده خاور به علت شدت تصادف و شدت جراحات وارده دردم فوت کرد اما راننده تریلر در محل درمان شد علت تصادف اعلام نشده است
14 دو پژو آردی با کمپرسی دوشنبه 5 خرداد استان آذربایجان شرقی، 20 کیلومتری محور مرند کشکسرای بزرگراه مرند ـ بازرگان 3 نفر 2 نفر بر اثر تصادف شاخ به شاخ دو پژو آردی در 20 کیلومتری محور مرند کشکسرای بزرگراه مرندـ بازرگان و تصادف با یک  کمپرسی و واژگون شدن پژو آردی زیر‌ چرخ‌های کمپرسی راننده و دو نفر خانم از سرنشینان آردی در دم جان باختند و دو نفر دیگر نیز به بیمارستان رازی مرند انتقال داده شدند بی‌احتیاطی از جانب راننده پژو آردی و انحراف به چپ خودرو
15 تریلر با 9تیر برق
دوشنبه 5 خرداد استان آذربایجان شرقی، دو کیلومتری محور مرند - بازرگان محدوده شهر مرند کشته نداشت مجروح نداشت یک  تریلر وارد فضای سبز محور بزرگراه مرند- بازرگان شد، این حادثه در دو کیلومتری محور مرند- بازرگان محدوده شهر اتفاق افتاد که در این حادثه تریلر در تصادف با 9 تیر برق 45 اصله درخت را از جا کند و 450 متر فضای سبز را تخریب کرد، سرعت تریلر باعث از جا کنده شدن تیرهای آهنی برقی نصب شده در محور مرند- بازرگان شد، خوشبختانه این حادثه خسارات جانی در بر نداشت عدم توانایی راننده تریلر و سرعت غیرمجاز
16 واژگونی پراید بامداد سه شنبه 6 خرداد استان فارس، محور شیراز- لامرد 1 نفر 1 نفر

بر اثر واژگونی پراید در محور شیراز- لامرد راننده خودرو در دم کشته و یکی از سرنشینان مجروح شد

سرعت غیر مجاز و ناتوانی راننده پراید در کنترل خودرو
[ سه شنبه ششم خرداد 1393 ] [ 18:26 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]
ر

   

اتوبوسی با 32 مسافر صبح امروز در مسبر تهران - کرج واژگون شد
ساعت 6:10 امروز صبح یک دستگاه اتوبوس شهری در اتوبان تهران-کرج منطقه گرمدره روبروی دهکده آبی واژگون شد.
این اتوبوس از مسیر اصلی منحرف و پس از برخورد با گاردریل واژگون شده است.

بر اثر این حادثه 10 مسافر مجروح شدند که 5 تن آنها به علت شدت جراحات توسط بالگرد به مراکز درمانی منتقل شدند.

[ یکشنبه چهارم خرداد 1393 ] [ 23:23 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]

ارومیه - ایرنا - فرمانده پلیس راه آذربایجان غربی گفت: دو تصادف خونین در دو محور منتهی به ارومیه جان سه نفر را گرفت و شش نفر را راهی بیمارستان کرد.

عباس فرمانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ساعاتی پیش، سه دستگاه خودروی پراید در سه راهی امامزاده با هم تصادف کردند که این تصادف، یک کشته و چهار زخمی داشت.

وی اضافه کرد: زخمی های این تصادف خونین بلافاصله به مراکز درمانی ارومیه انتقال داده شدند که حال یکی از زخمی ها نیز بسیار وخیم است.

وی اظهار کرد: در تصادف دیگری نیز که در گردنه قوشچی به وقوع پیوست، یک دستگاه پراید با یک دستگاه خودروی کامیون تصادف کردند که دو نفر از سرنشینان در دم جان سپردند.

فرمانده پلیس راه آذربایجان غربی ادامه داد: در این حادثه نیز سه نفر به شدت زخمی و به بیمارستانهای ارومیه منتقل شده اند.

سرهنگ فرمانی گفت: دلیل بسیاری از این تصادفات، شتاب زدگی رانندگان برای رسیدن به مقصد به ویژه در ایام پایانی هفته است که موجب کشته شدن تعداد زیادی از هموطنان می شود.

وی شهروندان را به رعایت قوانین و مقررات توصیه کرد و این امر را زمینه ساز سلامت جسمی و روحی رانندگان و سرنشینان دانست.

حوادث ترافیکی، سالانه تعداد بسیار زیادی از شهروندان در آذربایجان غربی را به کام مرگ می کشند که می توان با رعایت مقررات، روند سوانح و تلفات رانندگی را کاهش داد.

[ پنجشنبه یکم خرداد 1393 ] [ 22:12 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]

 

در 4تصادف که طی 24 ساعت گذشته در جاده های ایران رخ داد، 5نفر کشته و 4نفر دیگر مصدوم شدند.

 

ردیف خودروهای تصادفی زمان مکان تعداد کشته ها تعداد مجروحان شرح ماجرا علت
1 سمند با گاردریل
بامداد پنجشنبه 1خرداد استان سمنان، محور دامغان- شاهرود، حد فاصل شهرک صنعتی شاهرود 2 نفر 1 نفر تصادف سمند با حفاظ جاده ( گاردریل) در محور دامغان- شاهرود دو کشته و یک مجروح برجا گذاشت، در این حادثه راننده 34 ساله در دم کشته شد و فرزند 9 ماهه اش در مسیر بیمارستان جان سپرد و همسرش نیز زخمی شد خستگی و خواب آلودگی راننده سمند
2 پراید با تریلی و کامیونت چهارشنبه 31 اردیبهشت استان سیستان و بلوچستان، محور چابهار- سرباز- ایرانشهر کیلومتر 7 حوزه پلیس راه چابهار 3 نفر 2 نفر انحراف از چپ پراید و تصادف آن با تریلی و کامیونت در محور چابهار- سرباز- ایرانشهر کیلومتر 7 حوزه پلیس راه چابهار، در جنوب سیستان و بلوچستان سه کشته و دو مجروح بر جا گذاشت، در این حادثه پراید به علت تجاوز به چپ با تریلی ولوو و کامیونت ایسوزو تصادف کرد، بر اثر این تصادف و شدت ضربه وارده سه نفر از سرنشینان پراید در دم فوت و دو نفر دیگر مجروح و برای مداوا به بیمارستان امام علی (ع) چابهار منتقل شدند تجاوز به چپ پراید
3 دوو با کامیون هوو صبح چهارشنبه 31 اردیبهشت خیابان شهید رجایی، سه راه خیرآباد کشته نداشت 1 نفر تصادف شدید دوو با کامیون در خیابان شهید رجایی منجر به واژگونی دوو و مصدومیت راننده آن شد، در این حادثه  دوو بر اثر تصادف با  کامیون هوو به منتهی الیه سمت راست و در قسمت کندرو بر روی سقف واژگون شده و راننده آن نیز از ناحیه سر و صورت دچار مصدومیت شد، آتش نشانان  پس از قطع سر باطری دوو و جلوگیری از نشت بنزین، خودرو را با احتیاط کامل به روی جرثقیل هدایت کردند، کمک های اولیه بر روی مصدوم قبل از رسیدن عوامل اورژانس انجام شد که آتش نشانان پس از تحویل مصدوم به عوامل اورژانس و پاکسازی محل از بقایای به جا مانده از این حادثه به ماموریت خود پایان دادند علت تصادف اعلام نشده است
4 واژگونی تانکر چهارشنبه 31 اردیبهشت استان لرستان، شهرستان پلدختر، جاده پلدختر- کوهدشت کشته نداشت مجروح نداشت تانکر حامل مازوت به دلیل بی احتیاطی راننده در جاده ارتباطی پلدختر- کوهدشت واژگون و محموله 15 هزار لیتری آن بر زمین ریخت، دراین حادثه خروج 15 هزار لیتر مازوت موجود در تانکر این خودرو سوخت رسان، موجب بروز آلودگی وسیعی در محل حادثه و اراضی محدوده مسیر شد، با اعزام تیم کارشناسان اداره محیط زیست شهرستان پلدختر، میزان خسارت وارده محاسبه و راننده بی احتیاط نیز برای تکمیل پرونده پرداخت خسارت وارده به مراجع قضایی شهرستان معرفی شد علت تصادف اعلام نشده است
[ پنجشنبه یکم خرداد 1393 ] [ 22:10 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]
رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: بیشترین تصادفات در شهر تهران بین ساعت ۱۵ تا ۱۹ رخ می‌دهد. سرهنگ تیمور حسینی در مصاحبه اختصاصی با واحد مرکزی خبر افزود: البته از نظر شدت تصادفات ساعت ۲۳ تا ۵ صبح شاهد تصادفات شدید در شهر تهران هستیم.وی گفت: ‌علت شدت تصادفات در این ساعات خلوتی بزرگراه‌ها و معابر شهر و همچنین سرعت بالای خودروهاست. رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در ادامه با اشاره به موفقیت آمیز بودن طرح شبانه برخورد با خودروهای متخلف در بزرگراه‌ها افزود: ‌وضعیت بزرگراه‌ها در حال حاضر به مراتب بهتر از دوره‌های گذشته و اجرای این طرح قابل قبول بوده است. سرهنگ حسینی تاکید کرد: برخورد با خودروهایی که در بزرگراه‌ها اقدام به لایی‌کشی، سبقت غیر مجاز و دیگر تخلفات رانندگی می‌کنند با جدیت همچنان در دستور کار پلیس راهور قرار دارد.
[ پنجشنبه یکم خرداد 1393 ] [ 22:8 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]
نفر

  

بر اثر آتش گرفتن اتوبوسی در نزدیکی شهر فونداسیون واقع در شمال کلمبیا، حداقل 31 کودک زنده در آتش سوختند و 24 نفر دیگر نیز به شدت مجروح شدند.

این اتوبوس که حامل کودکان یک تا هشت ساله بوده، در حوالی ظهر روز یکشنبه منفجر شده و کاملا منحدم شد.

یورو نیوز نوشت،اطلاعات زیادی درباره علت وقوع این حادثه منتشر نشده، ولی راننده این اتوبوس که از محل حادثه گریخته، در حالی که ظرفی حاوی بنزین در دست داشته مشاهده شده است.

اما پلیس کلمبیا، مشکل فنی را دلیل بروز این حادثه عنوان کرده است.

[ چهارشنبه سی و یکم اردیبهشت 1393 ] [ 1:6 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]
 

 

  

در 4تصادف که طی 24 ساعت گذشته در جاده های ایران رخ داد، 2نفر کشته و 41 نفر دیگر مصدوم شدند.
ردیفخودروهای تصادفیزمانمکانتعداد کشته هاتعداد مجروحانشرح ماجراعلت
1سقوط سمند در رودخانهعصر دوشنبه 29 اردیبهشتاستان خوزستان، پل حمید آباد واقع در جاده دزفول - شوش، رودخانه دزکشته نداشت2 نفرسمند که از دزفول به سمت شوش در حرکت بود، دهها متر بر فراز رودخانه دز به پرواز درآمد و سپس درون آب سقوط کرد، در این حادثه سمند که سه سرنشین داشت بر اثر سرعت زیاد از روی پل حمید آباد واقع در جاده دزفول - شوش به درون رودخانه سقوط کرد، به گفته شاهدان حادثه، سرعت این خودرو به حدی بود که حدود 70 متر از روی پل تا بستر رودخانه را در هوا پرواز کرد، دو نفر از سرنشینان این سمند مصدوم شدند که با آمبولانس به بیمارستان نظام مافی شوش منتقل شدند اما حال عمومی آنان خوب استعلت تصادف اعلام نشده است
2سمند با پرایدبامداد سه شنبه 30 اردیبهشتاستان گیلان، محور صومعه سرا به ضیابر1 نفر6 نفربی احتیاطی و انحراف به چپ راننده سمند در محور اصلی صومعه سرا به ضیابر، یک کشته و شش مجروح بر جا گذاشت، در این حادثه سمند به رانندگی مردی 44 ساله در محور اصلی صومعه سرا به ضیابر، به علت انحراف به چپ با پراید تصادف کرد، در اثر شدت برخورد راننده سمند به همراه 2 سرنشین آن که دو مرد 60 و 28 ساله بودند و همچنین راننده پراید که مردی 50 ساله بود به همراه 3 سرنشین آن که همسر و فرزندان وی بودند به شدت مجروح و به مراکز درمانی منتقل شدند، یکی از سرنشینان پراید در بیمارستان جان باخت ضمن اینکه شرایط عمومی 2 نفر دیگر نیز وخیم گزارش شده استبی احتیاطی و انحراف به چپ راننده سمند
32 تریلرعصر دوشنبه 29 اردیبهشتاستان یزد، کیلومتر 10 محور نایین- ارکان1 نفر3 نفرتصادف 2تریلر درکیلومتر 10 محور نایین - اردکان یک کشته برجا گذاشت، براثر این حادثه سه سرنشین یکی از تریلرها مصدوم شدندسرعت زیاد وانحراف به چپ یکی از تریلرها
4واژگونی نیسان وانتعصر دوشنبه 29 اردیبهشتاستان فارس، مسیر مزایجان- پیرکدوئیه شهرستان بواناتکشته نداشت30 نفرنیسان وانت در مسیر مزایجان- پیرکدوئیه شهرستان بوانات فارس با بیش از 30 نفر سرنشین واژگون شد، با امدادرسانی نیروهای اورژانس و بیمارستان،خدمات مورد نیاز برای این افراد تأمین شد، این افراد برای بازدید و شرکت در جشنواره عشایر استان فارس عازم محل بودند که دچار سانحه شدند، پس از اطلاع از وقوع حادثه ستاد بحران در شبکه بهداشت و درمان بوانات تشکیل شد و با همکاری نیروهای 115و اتفاقات بیمارستان بوانات تعداد 14 نفر ازمجروحین پس از انجام اقدامات اولیه برای درمان تکمیلی به مراکز درمانی شیراز و آباده اعزام شدند و بقیه مجروحین نیز در بیمارستان بوانات بستری و مداوا شدندعلت تصادف اعلام نشده است
[ چهارشنبه سی و یکم اردیبهشت 1393 ] [ 0:25 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]
           

   

در 7 تصادف که طی 24 ساعت گذشته در جاده های ایران رخ داد، 2 نفر کشته و 15 مصدوم شدند.
ردیف خودروهای تصادفی زمان مکان تعداد کشته ها تعداد مجروحان شرح ماجرا علت
1 واژگونی پراید دوشنبه 29 اردیبهشت استان سمنان، شهرستان شاهرود، کیلومتر 40 جاده شاهرود به آزادشهر کشته نداشت 4 نفر پراید در کیلومتر 40 جاده شاهرود به آزادشهر بر اثر خواب آلودگی راننده واژگون شد، بلافاصله تیم عملیاتی پایگاه امداد و نجات جاده ای شیخ ابوالحسن خرقانی به محل حادثه اعزام شده و کار امدادرسانی به مجروحان این حادثه را که چهار نفر بودند آغاز کردند، دو نفر از مصدومان به صورت سرپایی مداوا و دو مصدوم دیگر این حادثه پس از انجام اقدامات درمانی اولیه به بیمارستان امام حسین (ع) شاهرود منتقل شدند علت تصادف اعلام نشده است
2 واژگونی پژو 206 بعد از ظهر یکشنبه 28 اردیبهشت سمت شمال بزرگراه تندگویان، زیرگذر انبار اخلاقی کشته نداشت 2 نفر رعایت نکردن اصول صحیح رانندگی منجر به واژگونی پژو 206 و مصدومیت راننده و سرنشین آن در بزرگراه تندگویان شد، در این حادثه پژو 206 پس از انحراف از مسیر اصلی و تصادف با گاردریل کنار جاده در قسمت فضای سبز به صورت واژگون متوقف شد، راننده مرد 26 ساله پژو که از ناحیه سر دچار آسیب دیدگی شده بود با کمک های مردمی از خودرو خارج شد اما سرنشین مجاور راننده به دلیل شدت تصادف، در خودرو محبوس شد، آتش نشانان با استفاده از تجهیزات مخصوص نجات و برش قسمتهایی از خودرو توانستند سرنشین 25 ساله پژو را که از ناحیه سر و صورت مصدوم شده بود از خودرو خارج کرده و در اختیار امدادگران اورژانس قرار دهند، پژو206 به حالت اولیه برگردانده شد علت تصادف اعلام نشده است
3 واژگونی پراید دوشنبه 29 اردیبهشت استان قزوین، جاده تاکستان حوالی سه‌راهی قرقسین 1 نفر 4 نفر

پراید با 5 سرنشین در جاده تاکستان حوالی سه‌راهی قرقسین واژگون شد که در این حادثه یکی از سرنشینان خودرو در دم جان سپرده و راننده و سه سرنشین دیگر آن مصدوم و به بیمارستان منتقل شدند

بی‌احتیاطی راننده پراید و عدم توجه به جلو حین رانندگی
4 تریلی با تندر ال90 دوشنبه 29 اردیبهشت استان قزوین، آزادراه قزوین- زنجان 1 نفر مجروح نداشت تریلی به علت خواب‌آلودگی راننده با تندر ال90 که در کنار آزادراه قزوین- زنجان متوقف بود تصادف کرد، در این حادثه راننده تندر ال90 جان باخت خواب‌آلودگی راننده تریلی
5 نیسان پاترول با اتوبوس بامداد دوشنبه 29 اردیبهشت استان مرکزی، جاده اراک- بروجرد، ورودی شهرک مهاجران کشته نداشت 4 نفر بر اثر تصادف نیسان پاترول با اتوبوسی که در کنار جاده اراک- بروجرد (ورودی شهرک مهاجران)متوقف بود 4 نفر از سرنشینان نیسان پاترول مجروح و روانه بیمارستان حضرت ولی عصر (عج) شدند علت تصادف اعلام نشده است
6 2 تانکر صبح دوشنبه 29 اردیبهشت استان خوزستان، سه راهی جاده اندیمشک- دهلران کشته نداشت مجروح نداشت دو تانکر حامل سوخت در سه راهی جاده اندیمشک - دهلران با هم تصادف کرده و واژگون شدند، در این حادثه تانکر عراقی حامل گازوییل با تانکر حامل نفت سفید تصادف کرد که موجب پخش شدن مواد سوختی در جاده شده و ترافیک سنیگنی را به وجود آورد، با اقدام سریع نیروهای امدادی از دستگاههای مختلف از بروز آتش سوزی جلوگیری شد، این حادثه تلفات جانی نداشت اما راننده یکی از تریلرها که در خودرو گرفتار شده بود ، با تلاش گروه امدادی هلال احمر و شبکه بهداشت نجات یافت علت تصادف اعلام نشده است
7 واژگونی تانکر بامداد دوشنبه 29 اردیبهشت جاده خاوران، روبروی پمپ بنزین صحرا کشته نداشت 1 نفر واژگونی تانکر گازوییل در جاده خاوران یک مجروح بر جا گذاشت، در این حادثه تانکر 14هزار لیتری حمل گازوییل به دلیل نامعلومی از مسیر اصلی منحرف و واژگون شد، بر اثر شدت این حادثه تانکراز چند قسمت دچار شکستگی، برش و نشت گازوییل شده و راننده مصدوم نیز قبل از رسیدن آتش نشانان توسط عوامل اورژانس به مراکز درمانی منتقل شد، آتش نشانان در اقدام اولیه، محل را با علایم راهنمایی و رانندگی ایمن کرده و با استفاده از ابزار موجود، از نشت بیشتر گازوییل جلوگیری کردند، با حضور جرثقیل راهور در محل با رعایت کامل نکات ایمنی تانکر واژگون به حالت اولیه برگردانده و به مکانی امن منتقل شد علت تصادف اعلام نشده است
[ چهارشنبه سی و یکم اردیبهشت 1393 ] [ 0:23 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]
معاون امداد و نجات هلال احمر استان سمنان با اشاره به بروز تصادف یک اتوبوس با تریلی ساعت 23:55 دقیقه یکشنبه شب در محور دامغان به سمنان گفت: بر اثر این سانحه یک نفر جان خود را از دست داد. مظفر محمدخانی در گفتگو با خبرنگاران در محل جمعیت هلال احمر استان سمنان گفت: در ساعت 23:57 دقیقه شامگاه گذشته طی تماس 115 با هلال احمر مبنی بر تصادف اتوبوس با تریلی در کیلومتر 107 دامغان به سمنان، بلافاصله تیم امداد و نجات پایگاه بین شهری آهوان به محل حادثه اعزام شد. وی با اشاره به اینکه در اثر این تصادف 44 نفر آسیب دیدند، افزود: 42 نفر از آنها بصورت سرپایی توسط عوامل هلال احمر و اورژانس مداوا شدند، یک نفر جان باخته و یک نفر نیز در میان آهن پاره ها گرفتار شده بود که نجاتگران هلال احمر با استفاده از ست نجات اقدام به نجات این فرد کردند و پس از رهاسازی برای اعزام به عوامل اورژانس تحویل شد. گفتنی است در این عملیات که ساعت سه بامداد به پایان رسید دو تیم عملیاتی هلال احمر شامل یک آمبولانس و یک خودروی ست نجات و چهار نفر نجاتگر و امدادگر در کنار عوامل اورژانس، پلیس راه، نیروی انتظامی، راهداری و شهرداری حضور داشته اند.
[ یکشنبه بیست و هشتم اردیبهشت 1393 ] [ 19:11 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]
حوالی ظهر امروز در پی واژگونی پژو پارس در جاده قدیم کاشان به نطنز یک کیلومتری پل هنجن در محل حادثه حاضر شدیم اتومبیل پس از انحراف چند بار غلطیده بود ولی بدلیل بستن کمربند به راننده و سرنشین آسیب جدی وارد نشده بود که پس از اقدامات اولیه ایشان را به بیمارستان خاتم الانبیاء نطنز اعزام نمودیم .
[ پنجشنبه بیست و پنجم اردیبهشت 1393 ] [ 22:8 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]
واحد مرکزی خبر - 20 دستگاه خودروی سبک و سنگین در آزادراه قزوین - کرج با هم برخورد کردند. جانشین پلیس راه استان قزوین گفت: این سوانح که به فاصله یک کیلومتر در این آزادراه روی داد هیچ مصدومی نداشت. سرهنگ زینعلی افزود: همچنین برخورد یک دستگاه خودروی سواری پراید با گاردیل در کیلومتر 44 باند شمالی آزادراه قزوین - کرج یک کشته و 2 زخمی برجا گذاشت. وی لغزندگی جاده و تخطی از سرعت مطمئنه را علت این تصادفات اعلام کرد.
[ پنجشنبه بیست و پنجم اردیبهشت 1393 ] [ 21:53 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]

ر


 در 16 تصادف که طی 24 ساعت گذشته در جاده های ایران رخ داد، 13 نفر کشته و 34 نفر دیگر مصدوم شدند.

 پلیس راهور مهمترین علت تصادفات فوتی و جرحی حادث در معابر برون شهری جمعه نوزدهم اردیبهشت ماه سال 93 را عدم توجه به جلو  اعلام کرد. صحبت با تلفن همراه، خوردن و آشامیدن حین رانندگی و صحبت با دیگر سرنشینان از موارد دخیل در اینگونه از تصادفات است. 

ردیف خودروهای تصادفی زمان مکان تعداد کشته‌ها تعداد مجروحان شرح ماجرا علت
1 واژگونی موتورسیکلت جمعه 19 اردیبهشت استان فارس، 40 کیلومتری محور بوشهر - کازرون 1 نفر 1 نفر

بر اثر واژگونی موتورسیکلت در 40 کیلومتری محور بوشهر- کازرون یک نفر کشته و یک سرنشین دیگر زخمی شدند

تخطی از سرعت مطمئنه راننده موتورسیکلت
2 واژگونی مینی بوس جمعه 19 اردیبهشت استان گلستان، محور آشخانه - مراوه تپه کشته نداشت 12 نفر

واژگونی مینی بوس در محور آشخانه - مراوه تپه استان گلستان 12 مسافر را راهی بیمارستان کرد، مینی بوس در خارج از حریم راههای اصلی و در محور روستایی شهرستان مراوه تپه واژگون شد، مینی بوس مورد نظر که در حال انتقال تعدادی مسافر از شهرستان بجنورد به قصد تفریح به جنگل های اطراف مراوه تپه بود در محور روستایی پلی علیا در سراشیبی سقوط کرد و واژگون شد، در این حادثه 12 نفر از مسافران از ناحیه دست، پا و سر مجروح شده که به علت جراحات به بیمارستان مراوه تپه و گنبد منتقل شدند

تخطی از سرعت مطمئنه و عدم توانایی راننده مینی بوس در کنترل وسیله نقلیه
3 انحراف خودروی حمل زباله ، نیسان با پراید جمعه 19 اردیبهشت استان مازندران، مسیر ساری به کیاسر کشته نداشت مجروح نداشت خودروی حمل زباله در مسیر ساری به کیاسر از جاده منحرف شد و همین امر باعث ریزش شدید زباله در مسیر شد، به دلیل انحراف خودروی حمل زباله از مسیر شیرابه‌های زباله در سطح جاده پراکنده شد و این مسیر به شدت لغزنده شد، چند دقیقه بعد از انحراف این خودرو، نیسان و پراید در این مسیر به شدت با یکدیگر تصادف کردند، این تصادف تلفات جانی نداشت علت تصادف اعلام نشده است
4 موتور‌سیکلت با وانت سایپا ظهر جمعه 19 اردیبهشت استان کهگیلویه و بویراحمد، محور یاسوج به اصفهان 1 نفر مجروح نداشت بر اثر تصادف موتور‌سیکلت و وانت سایپا در محور یاسوج به اصفهان موتورسوار جان خود را از دست داد، در کیلومتر 42 محور یاسوج به اصفهان موتورسیکلت با وانت سایپا به دلیل عدم توجه کامل موتورسوار به جلو تصادف کردند، موتورسوار در این حادثه به دلیل عدم استفاده از کلاه ایمنی بر اثر شدت جراحات وارده در دم جان باخت عدم توجه کامل موتورسوار به جلو
5 واژگونی پژو206 ظهر جمعه 19 اردیبهشت استان اصفهان، آزاد راه نطنز- اصفهان   2 نفر 3 نفر

واژگونی پژو 206 در آزادراه نطنز- اصفهان 2 کشته برجا گذاشت، در این حادثه راننده و یکی از سرنشین پژو 206 جان خود را از دست دادند و سه نفر دیگر هم مصدوم شدند

ناتوانی راننده پژو206 در کنترل خودرو ناشی از خستگی و خواب آلودگی
6 وانت نیسان با پراید عصر جمعه 19 اردیبهشت استان اردبیل، سه راهی رضی شهرستان مشگین شهر 3 نفر 2 نفر تصادف وانت نیسان و پراید در سه راهی رضی شهرستان مشگین شهر استان اردبیل 5 کشته و مجروح بر جا گذاشت، پراید که از طرف اردبیل به سمت مشگین شهر در حال حرکت بود در سه راهی رضی جلوی پمپ بنزین مائده با وانت نیسان تصادف می کند، در این حادثه راننده و سرنشین پراید در دم جان باخته و 3 سرنشین دیگر خودرو مجروح و توسط اورژانس به بیمارستان فاطمی اردبیل اعزام شدند که در ادامه مشخص شد یکی دیگر از سرنشین ها بعلت شدت جراحات وارده در بیمارستان جان باخته است رانندگان وانت نیسان و پراید هر دو مقصر هستند، راننده پراید به علت عدم رعایت حق تقدم هنگام گردش به چپ و راننده وانت نیسان به علت تخطی از سرعت مطمئنه بصورت پنجاه پنجاه مقصر وقوع تصادف شناخته شدند
7 پراید با خاور بامداد شنبه 20 اردیبهشت جنوب به شمال بزرگراه باکری، نرسیده به بزرگراه همت کشته نداشت 2 نفر

تصادف شدید پراید با خاور حامل ماسه در بزرگراه باکری دو مصدوم بر جا گذاشت، پراید به شدت با خاور حامل ماسه تصادف کرده و دو سرنشین 22 و 21 ساله آن از ناحیه سر و دست مصدوم شدند، آتش نشانان با قطع سیستم برق پراید دو مصدوم را از داخل خودرو خارج کرده و تحویل امدادگران اورژانس دادند، پراید با جرثقیل به مکان امنی منتقل شد

علت تصادف اعلام نشده است
8 وانت بار با پیکان جمعه شب 19 اردیبهشت استان گیلان، محور سیاهکل- لاهیجان، محدوده منطقه سوخته کوه 
 
1 نفر مجروح نداشت براثر تصادف وانت بار با پیکان در جاده سیاهکل به لاهیجان، محدوده منطقه سوخته کوه سرنشین وانت جان باخت انحراف به چپ هر دو خودروی وانت بار و پیکان
9 هیوندا با پراید و پژو آردی شنبه 20 اردیبهشت استان فارس، محور شیراز - مرودشت 2 نفر 3 نفر بر اثر تصادف هیوندا ، پراید و پژو آردی در محور شیراز - مرودشت  راننده و سرنشین پراید در دم جان باختند و 3 سرنشین سه خودرو زخمی و روانه بیمارستان شدند انحراف به چپ هیوندا (سانتافه)
10 پراید با پژو صبح شنبه 20 اردیبهشت استان کرمانشاه، مسیر کرمانشاه به کامیاران، نزدیکی روستای یوان شهرستان کامیاران 1 نفر مجروح نداشت در تصادف پراید با پژو در مسیر کرمانشاه به کامیاران یکی از سرنشینان پژو به علت آتش سوزی در میان شعله های آتش، جان خود را از دست داد، متاسفانه شدت این تصادف به حدی بود که پژو دچار آتش سوزی شد و یکی از سرنشینان آن در بین شعله های آتش جان خود را از دست داد انحراف به چپ پراید
11 واژگونی پژو 206 جمعه 19 اردیبهشت استان قزوین، جاده قزوین- الموت، حوالی روستای طیاندشت 1 نفر 3 نفر در جاده قزوین- الموت پژو 206 با چهار سرنشین حوالی روستای طیاندشت واژگون شد که در این حادثه یکی از سرنشینان خودرو بر اثر شدت جراحات در دم فوت و سه نفر مصدوم به بیمارستان منتقل شدند بی احتیاطی راننده پژو 206 در عدم توجه به جلو حین رانندگی
12 واژگونی پژو 405 جمعه 19 اردیبهشت استان قزوین، لاین شمالی آزادراه قزوین- تاکستان کشته نداشت 1 نفر بر اثر واژگونی پژو 405 در لاین شمالی آزادراه قزوین- تاکستان راننده مصدوم و به مرکز درمانی منتقل شد پلیس در حال بررسی علت وقوع تصادف است
13 پژو آردی با عابر پیاده جمعه 19 اردیبهشت استان قزوین، جاده بویین زهرا حوالی روستای صدرآباد کشته نداشت 1 نفر تصادف پژو آردی با عابر پیاده در جاده بویین زهرا حوالی روستای صدرآباد موجب مجروح شدن عابر شد پلیس در حال بررسی علت وقوع تصادف است
14 پراید با وانت شنبه 20 اردیبهشت استان اصفهان، شهرستان نایین، محور انارک - چوپانان 1 نفر 4 نفر

بر اثر تصادف پراید و وانت در محور انارک - چوپانان یکی از سرنشینان پراید کشته و چهار نفر هم مصدوم شدند

بی توجهی راننده وانت به جلو ناشی از خستگی و خواب آلودگی
15 کامیونت هیوندا کروز با کامیون خاور 302 صبح شنبه 20 اردیبهشت بزرگراه آزادگان، شرق به غرب، بعد از ماست بندی کشته نداشت 1 نفر تصادف شدید دو  کامیون با یکدیگر در بزرگراه آزادگان، یک مصدوم بر جا گذاشت، در این حادثه کامیونت هیوندا کروز با خاور 302 به شدت تصادف کرد و راننده کامیونت هیوندا در داخل کامیون محبوس و دچار جراحت شد، آتش نشانان با رعایت اصول ایمنی اقدام به خارج کردن راننده محبوس از داخل خودرو کرده و وی را تا رسیدن عوامل اورژانس به حاشیه امن اتوبان انتقال دادند، مصدوم به عوامل اورژانس تحویل داده شد علت تصادف اعلام نشده است
16 کامیون ایسوزو با کامیون بنز ده تنی صبح شنبه 20 اردیبهشت شرق به غرب بزرگراه آزادگان، زیر پل آزادراه ساوه کشته نداشت 1 نفر راننده گرفتار در کامیون که بر اثر تصادف با کامیون دیگر محبوس شده بود نجات یافت، در این حادثه کامیون ایسوزو با بار انواع نوشابه به شدت با قسمت عقب کامیون بنز ده تنی تصادف کرده بود که بر اثر این برخورد راننده کامیون ایسوزو از قسمت پاها در داخل کابین محبوس و مصدوم شده بود، آتش نشانان با تجهیزات نجات (هولماترو) اقدام به خارج کردن راننده کامیون کرده و وی را دتا رسیدن عوامل اورژانس به حاشیه امن بزرگراه انتقال دادند، مصدوم به عوامل اورژانس تحویل داده شد علت تصادف اعلام نشده است

[ شنبه بیستم اردیبهشت 1393 ] [ 22:31 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]

معاون عملیاتی و ترافیکی پلیس راهور تهران بزرگ از واژگونی مرگبار یک دستگاه موتور سیکلت در ساعت 4 بامداد امروز خبر داد.
سرهنگ پرویز حسینی گفت: ساعت 4 بامداد امروز در بزرگراه همت در مسیر شرق به غرب محدوده شیخ بهایی یک دستگاه موتورسیکلت از مسیر خود واژگون شد.

وی در ادامه بیان کرد: متاسفانه در پی وقوع این حادثه راکب موتور سوار جان خود را از دست داد.

سرهنگ حسنی در خاتمه به علت حادثه اشاره کرد و گفت: کارشناسان پلیس علت این حادثه را 50 درصد از جانب موتور سوار به علت تخطی از سرعت مطمئنه و 50 درصد سازمان شهرداری به علت عدم ایمن سازی عملیات و ایمنی اعلام شده است.

[ شنبه بیستم اردیبهشت 1393 ] [ 22:29 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]
حادثه رانندگی در جاده اردبیل به گرمی سه کشته برجا گذاشت.

به گزارش، واحد مرکزی خبر، فرمانده پلیس راه استان اردبیل گفت : در این حادثه که براثر برخورد یک دستگاه وانت نیسان با سواری پراید رخ داد، 2 نفر هم زخمی شدند.

سرهنگ ظهیری افزود : علت حادثه را رعایت نکردن حق تقدم راننده پراید در گردش به چپ وتخطی از سرعت مطمئنه راننده وانت نیسان اعلام کرد.

[ شنبه بیستم اردیبهشت 1393 ] [ 22:22 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]
          مطالب قدیمی‌تر >>

.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

هر که نفسي را از مرگ نجات دهد مانند آن است که همه مردم را حيات بخشيده است. "قرآن کريم"

اینجانب تکنسین فوریت های پزشکی شاغل در اورژانس 115 بوده و هدفم از ایجاد این وبلاگ اطلاع رسانی مناسب و کمک به کاهش آمار تصادفات و سوانح و همچنین طرز برخورد و مقابله با انواع حوادث و سوانح میباشد . با امید به اینکه با آگاهی بیشتر شاهد کاهش آمار تصادفات و سوانح باشیم . انشاالله ( محمودرضامدرسی )
لینک دوستان